Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 29 mar 2024, 07:16

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 lis 2020, 10:57 
Offline

Dołączył(a): 24 lis 2017, 21:17
Posty: 83
Prośba o tłumaczenie zapisów w tytule wierszu na samej górze czyli opisu każdej kolumny myslę że inne akty szybciej uda mi się samemu rozszyfrować
Potem zaś o zapis a akcie numer 3 na stronie dotyczącym Tuszyński i Graczyk zależy mi na wieku pary młodej i ewentualnych danych ich rodziców czy są imiona i nazwiska Panieńskie matek. Oraz data zawarcia związku
Parafia Chlewiska

https://szukajwarchiwach.pl/7/87/0/-/1/ ... u6lnnAR1yg


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2020, 21:51 
Offline

Dołączył(a): 12 paź 2020, 15:15
Posty: 33
Nr / Rok, dzień i miesiąc ślubu / Imię kapłana błogosławiącego małżeństwo / Imię i nazwisko zaślubionych, wskazanie miejsca zamieszkania, stan i zawód życiowy, wzmianka o trzech zapowiedziach i że nie było żadnej przeszkody / Czy zaślubieni albo tylko jedna ze stron wcześniej był związany albo była związana węzłem małżeńskim; albo pod władzą rodziców albo opiekunów / Wiek: narzeczonego, narzeczonej / Religia: narzeczonego, narzeczonej / Imię i nazwisko rodziców: narzeczonego, narzeczonej / Czy małżeństwo zostało zawarte za zgodą rodziców albo opiekunów, albo sądu / Imię i nazwisko świadków obecnych przy ślubie / Uwagi

3 / 20 października / jw. / pobłogosławiłem małżeństwo między Wojciechem Tuszyńskim z Przybysławia w parafii chlewiskiej, służący, i Marianną Graczyk z Przybysławia w parafii chlewiskiej, po ogłoszeniu trzech zapowiedzi i niewykryciu żadnej przeszkody / narzeczony i narzeczona nie byli wcześniej związani żadnym węzłem / 28 / 28 / kat. / kat. / rodzice już zmarli / córka Izydora Graczyka i Marianny, za zgodą ojca / " / Maciej Oczki z Przybysławia i Tadeusz Ogrodowski z Przybysławia / —

_________________
Pozdrawiam
Andrzej


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL