Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 09:56

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rembalski
PostNapisane: 13 gru 2006, 09:25 
Offline

Dołączył(a): 13 gru 2006, 09:12
Posty: 28
Lokalizacja: Gdynia
Poszukuję przedstawicieli rodziny Rembalskich z Poznańskiego, zwłaszcza potomków Antoniego Rembalskiego (*1861 Ludomy) i jego żony Anastazji z d. Lewandowskiej (1863-1924), zamieszkałych m.in. w Karłowicach (1885-1887), Wierzonce (1890-1905), Sannikach (1916-1924). Dzieci tego małżeństwa to: Tomasz (1886-1947) - mój pradziadek, który w 1919 r. zamieszkał na Pomorzu, Andrzej (*1887). Marianna, Marcin, Jan, Wincenty, Stanisław (*1900), Teofil (*1905) i chyba Józef - wg relacji rodzinnych przedwojenny oficer WP.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 gru 2006, 12:51 
Offline

Dołączył(a): 12 gru 2006, 21:49
Posty: 216
Lokalizacja: Poznan
Wiem, że Rembalscy mieszkają w Mosinie - Rembalski Henryk Mosina
ul. Strzelecka TEL (61) 8132660 ( nr tel. z książki internetowej).
Pozdrawiam. Janka Król


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Mosina
PostNapisane: 14 gru 2006, 13:08 
Offline

Dołączył(a): 13 gru 2006, 09:12
Posty: 28
Lokalizacja: Gdynia
Dziękuję Pani za odpowiedź.
Kiedyś, w epoce "przedinternetowej" dużym wysiłkiem rozesłałem wiele listów do osób noszących moje nazwisko, w tym pod wskazany przez Panią adres w Mosinie. Liczba odpowiedzi równała się 0. Muszę przyznać, że w moim rodzie, chyba niestety jeszcze nie dojrzeli do sięgania w swoją przeszłość. Później próbowałem przez Internet, ale odzew też był słaby. Mam tylko jeden bardzo dobry kontakt z Krzysztofem Rembalskim z Poznania. Niestety mimo, iż nasi przodkowie pochodzą z zaginionej wsi Trzuskotowo, nie możemy znaleźć wspólnego przodka. Przyczyną jest najpewniej zaginięcie większej części akt metrykalnych parafii Radzim.
Ale dość narzekania. Liczę na młode pokolenie, bardziej zinformatyzowane i może zainteresowane swoimi przodkami.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 gru 2006, 20:27 
Offline

Dołączył(a): 13 gru 2006, 09:12
Posty: 28
Lokalizacja: Gdynia
Obserwuję od kilku dni czy ktoś odpowiedział na moje zapytanie. Widzę jedynie, że informacja jest odczytywana, ale nie komentowana. Może mój ostatni post był mało zachęcający. Może źle się wyraziłem, ale wynikał on z dotychczasowych doświadczeń. Jeśli znajdą się osoby po 30-tce zainteresowane rodziną zachęcam do kontaktu. Będą również dla mnie cenne kontakty z córkami z rodu Rembalskich. W końcu córki są strażniczkami rodowych pamiątek.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rembalski
PostNapisane: 15 lis 2020, 20:40 
Offline

Dołączył(a): 20 sty 2020, 11:16
Posty: 101
Lokalizacja: Warszawa
Nie wiem czy autor zagląda jeszcze na to forum (wszak minęło, z tego co widzę, 14 lat), ale dziś przypadkiem natrafiłem na ten temat, a ostatnimi czasy odkryłem pewne powiązanie Rembalskich z moimi przodkami, a mianowicie:

Wymieniony został Stanisław Rembalski, syn Antoniego i Anastazji z d. Lewandowskiej. Urodził się 16 października 1900 roku w Wierzonce.
4 lutego 1923 roku ożenił się z Józefą Gruszczyńską, urodzoną 1 stycznia 1902 roku w Kostrzynie, córką Michała i Michaliny z d. Dobrogojskiej.

Dla Stanisława jest też wpis na E-Kartoteka link

Na odwrocie widnieje zapis, iż w 1924 roku przeprowadził się z Wagowa do Poznania, a kilka miesięcy później wyemigrował do Francji (Creutzwald).

Według Ancestry, we Francji (w Marly) zmarła w 2000 roku Casimira Rembalski, urodzona 1 marca 1924 roku w (cyt.) Sanicki, Pologne (Poland) - może chodzi o Sanniki, gdzie przed ślubem mieszkali Gruszczyńscy. Niestety, z uwagi na zastrzeżony okres, nie jestem w stanie tego potwierdzić w księdze parafii z Pobiedzisk.

A zatem - wielce prawdopodobne, że od Stanisława potomków należałoby szukać w...kraju nad Sekwaną.

_________________
Poszukiwani potomkowie:
- Franciszki Cielaszyk, Pelagii Taberskiej oraz Jana Gruszczyńskich od Michaliny Dobrogojskiej;
- Dobrogojskich, którzy zrobili test autosomalny DNA
-----------------------------------------------
Pozdrawiam,
Marek D.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rembalski
PostNapisane: 18 lis 2020, 02:12 
Offline

Dołączył(a): 13 gru 2006, 09:12
Posty: 28
Lokalizacja: Gdynia
Chciałbym w tym miejscu podziękować Panu Markowi, że odnalazł mój wpis sprzed 14 lat. Wniosek: warto czekać! To jest strzał w dziesiątkę, gdyż ów Stanisław to rzeczywiście brat mego pradziadka Tomasza. Cały dzisiejszy wieczór poświęciłem na przeszukiwanie francuskich stron. Trochę mi się poukładało. Wiem, że we Francji żyją potomkowie dwóch córek Stanisława. Męskiej linii rodziny Rembalskich we Francji raczej nie ma, bo jedyny syn Stanisława i Józefy - Henri, zmarł młodo i chyba bezpotomnie. Przynajmniej Internet nie chce mi nic podpowiedzieć.
Pozdrawiam
Tomasz Rembalski


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rembalski
PostNapisane: 28 mar 2022, 22:41 
Offline

Dołączył(a): 28 kwi 2010, 17:04
Posty: 48
W bazie francuskiej naturalizacji:

https://naforum.zapodaj.net/f318b4425620.jpg.html

Teczki zawierające dokumenty które składano wraz z prośbą o francuskie obywatelstwo (kopalnia wiedzy), znajdują się w archiwum
Archives nationales - Site de Pierrefitte-sur-Seine
59 rue Guynemer
93380 Pierrefitte-sur-Seine


Francuska baza zgonów po 1970 roku:

https://deces.matchid.io/search?advance ... =rembalski

Osoby z tej listy urodzone lub zmarłe w departamencie 57, najprawdopodobniej są z tej linii Rembalskich.

We Francji akty zgonów nie są objęte ochroną danych, wiec można śmiało pisać do odpowiedniego merostwa.

Grób na cmentarzu w Ham-sous-Varsberg

https://www.geneanet.org/cimetieres/vie ... BStanislas

https://www.republicain-lorrain.fr/edit ... phie-cerni

_________________
Pozdrawiam,
Elżbieta z d. Cibińska


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 76 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL