Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 17:30

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 wrz 2020, 12:29 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1008
Prosze o pomoc i poradę w sprawie korzystania z zasobów Mormonów !!
Kogoś ,kto ma praktykę w tej dziedzinie .

Nigdy nie korzystałem fizycznie z zasobów Mormonów poza Internetem .

Co zrobić ,gdy film z zasobami jest zdigitalizowany ,posiada numer DGS ale Mormoni nie wstawili go do Internetu .
Jak teraz taki Film zamówić skoro Kaplice Rodziny są nieczynne .
Czy Mormoni mają jakąś formę odpłatną skorzystania z zasobów biblioteki zdigitalizowanej w Siatle ????
========================
Taka sytuacja dotyczy całego zasobu Biblioteko mormońskiej .I to bogatej.

Proszę o wszelkie sugestie .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 wrz 2020, 13:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Korzystanie z rozsianych po calym swiecie bibliotek Mormonow jest za darmo. Niestety ograniczone do filmow z kluczykiem oraz oczywiscie tych ogolnie dostepnych. Chyba, ze ktos jest tam zarejestrowany jako pomoc.
W Salt Lake City USA mozna przegladnac kazda rolke. Tez za darmo. Niestety przez Covid centralna biblioteka jest zamknieta.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Ostatnio edytowano 15 wrz 2020, 13:33 przez Krzysztof Dobrzynski, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 wrz 2020, 13:33 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1008
Panie Krzysztofie

Dziękuję za odpowiedź .Czyli wygląda na to iż nie skorzystam z zasobów ani odpłatnie ani w żaden inny sposób .
Pytanie jest następujące :
Co w przypadku gdyby Kaplice Rodziny działały .Gdzie zamawiać i w jaki sposób filmy z centrali -te ,które nie są umieszczone w Internecie ??
Kluczyk tutaj nie ma nic do rzeczy ,bo dotyczy zasobów internetowych .Gdyby chodziło o kluczyk to mam zaprzyjaźnionych kolegów z Niemiec ,którzy zrobią zdjęcie gratis w Niemczech z zasobu ale tutaj nie ma filmu w zasobie więc kluczyk nie dotyczy .
Pozdrawiam

================================================
Napisałem jeszcze przed pandemią do Kaplicy w Łodzi na Orla .
Po rozmowie telefonicznej uprzedniej .
Napisałem post ale odpowiedzi nie dostałem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 wrz 2020, 13:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Nie wiem jak w Polsce czy sa otwarte w czasie Covid biblioteki. Bodaj we Wroclawiu i Warszawie.
W internecie, niestety zasoby do przegladniecia sa coraz mniejsze gdyz Polska narzucila na Mormonow bardzo rygorystyczne przepisy RODO.
Ale te dostepne filmy sa w internecie. Trzeba sie (za darmo) zarejestrowac na stronie FamilySearch, przejsc do katalogu i wyszukac miejscowosc ktora jestesmy zainteresowani. Jezeli film jest dostepny to mozna przegladnac w internecie. Obojetnie w domu czy gdzies w jakies kafejce internetowej. Naprawde prosta procedura.
Jak pisalem te z kluczykiem w internecie nie sa dostepne i nie mozna ich zamawiac. Te ze szpula sa dostepne wylacznie w centrali w Salt Lake City.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 wrz 2020, 13:57 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1008
Panie Krzysztofie

Implementacja RODO nie ma z tym nic wspólnego bo to przepis europejski a ta jurydyzdykcja nie ma znaczenia w USA .
A dotyczy administratorów baz danych a nie danych osobowych .Dane osobowe w Polsce nie są chronione mimo mylnej nazwy ustawy .
Ten akurat administrator baz danych osobowych nie ma siedziby w Europie .Równie dobrze mozna by nakazac Chińczykom zakaz .Co jest śmieszne .Właściwości prawa są terytorialne do których sie odnosi .To nie umowa międzynarodowa .a za sprzedaż pianina z klawiszami z kości słoniowej bez zezwolenia moge prawnie odpowiadac ,bo to umowa miedzynarodowa ,którą asygnowała Polska .Ale to dyrektywa europejska i jako taka dotyczy tylko admministratorów z UE .

Gdyby tak było to na pierwszej stronie miałby Pan artykuł jak dochodzić roszczeń .
======================================================
Co do ograniczenia ilosci Filmów MOrmonów nie ma Pan racji gdyż Mormoni ostatnio umiescili ogromną ilośc Filmów w Internecie i to otwartą .Prawie cały Wołyń ,wiele parafii niedostepnych łódzkiech .


===========================
A może wie Pan jaki jest adres jakiegoś biura informacji Mormonów .
Uprzydnio przed pandemią była taka prowadziła Pani Magdalena Nowak-Dresler
Centrum Historii Rodziny
?????


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 wrz 2020, 15:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Temat ten byl walkowany do samego bolu. Laly sie lzy od czytania tlumaczen osob ktorzy wymogli RODO od Mormonow.
Prosze sie zapoznac z tymi wpisami.

http://wtg-gniazdo.org/forum/viewtopic. ... o&start=50

http://wtg-gniazdo.org/forum/viewtopic. ... do#p149353

Kubuś napisał(a):
Panie Krzysztofie
======================================================
Co do ograniczenia ilosci Filmów MOrmonów nie ma Pan racji gdyż Mormoni ostatnio umiescili ogromną ilośc Filmów w Internecie i to otwartą .Prawie cały Wołyń ,wiele parafii niedostepnych łódzkiech.

Ogromnie sie ciesze, ze nie mialem racji.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Ostatnio edytowano 15 wrz 2020, 15:24 przez Krzysztof Dobrzynski, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 wrz 2020, 15:23 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1008
Panie Krzysztofie.

No przeciez to niedorzeczne .
Wczoraj Mormoni podali nowe zasoby i to duże .\
Przeglądałem to po co piszą .Nie jest tak wcale.

========================
To ,ze ktoś napisze niestworzone rzeczy to nie znaczy ,że to prawda .
Na stronie genealodzy.pl jest post ,gdzie podane są nowe linki do wielkich zasobów dopiero co wstawionych .
Mnie łódzkie bardzo sie przydały .
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 wrz 2020, 15:35 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1008
https://www.familysearch.org/records/im ... ce=3038676

Tutaj ma Pan niewielką próbkę nowości otwartych .Mormoni zwiększają zasoby coraz bardziej .Ja się cieszę i ściągam coraz więcej .
Pozdrawiam

================================
Zapeniam ,że RODO nie ma z tym nic wspólnego i w ogóle tych spraw nie dotyczny .Równie dobrze mogła by na to mies wpływ " Ustawa o odpadach "
Ja traktuję taką wiedze jak dowcip i to kiepski .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 wrz 2020, 21:00 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1008
Bardzo optymistyczny jest fakt podjęcia przez Mormonów współpracy z Archiwami Państwowymi .Będzie znacznie więcej ksiąg metrykalnych na Family Search .
Szkoda ,że postawa pewnego odłamu Kościoła utrudnia pracę Mormonów ,ale to tylko odłam i nie z naszej wiary .


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 84 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL