Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 14:57

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 06 sie 2019, 13:43 
Offline

Dołączył(a): 05 sie 2019, 14:26
Posty: 5
Witam proszę o pomoc, mam drzewo genealogiczne w wersji papierowej w jakim programie tera napisać , szukam sprawdzonego programu
Irena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 sie 2019, 15:47 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1008
Pani Ireno
Istotą a sprawy jest Pani plan działania .
Jak duże ma być drzewo .
I jak wiele dokumentów zdjęć w tym metryk ma być gromadzonych .
Po prostu jak wybieraliśmy 13 lat temu program ułożyliśmy sobie plan ,bo przecież drzewo rośnie .
Tak jak w przyrodzie.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 sie 2019, 21:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 sie 2008, 18:47
Posty: 951
Lokalizacja: Pępowo / Wrocław
Ważne jest czy drzewo ma być prywatne,czy dostępne w internecie dla innych osób.Proszę obejrzeć Ahnenblatt darmowy;My Heritage darmowy do 250 osób,potem płatny co roku w dolarach,dostępny dla innych;polski Drzewo Genealogiczne II z Pl-Soft sp.z o.o. raz wykupujesz licencję.
We wszystkich można zamieszczać zdjęcia.
Są jeszcze inne,ale ja testowałam tylko te trzy.

_________________
Pozdrawiam.
Barbara


"Gdzie się człowiek ulągnie,tam ciągnie".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sie 2019, 09:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 425
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
BROTHER'S KEEPER

http://www.bkwin.com

or

http://www.bkwin.net

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sie 2019, 14:14 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 445
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
Ja używam Ahnenblatt 2.99e Portable

- nie potrzeba go instalować, wystarczy odpalić plik exe (albo plik naszego drzewa) i śmiga. Plik z drzewem (.ahn) można przesyłać sobie wśród rodziny i każdy mając ten sam program może mieć od razu to samo drzewo. Bardzo prosty w obsłudze i ma wszystko co potrzebne. Przetestowałem chyba kilkanaście programów, mam ze trzy zainstalowane, ale od samego początku używam tylko Ahnenblatta.

Jeśli chodzi o poszukiwanie naszych przodków i ich bliskich, czyli o poszerzanie naszego drzewa - nie znam nic lepszego od

geni.com - nieograniczona wielkość drzewa, darmowe (jak obejść geni na prośbę o zapłatę? - szukanie osób do scalania robię w innej przeglądarce bez zalogowania, kopiuję link znalezionej osoby, wklejam do tej przeglądarki co jestem zalogowany i mogę scalać moje osoby z innymi w drzewie).

Na geni tworzymy drzewo wraz z innymi internautami, tzn. przyłączamy nasze osoby do już istniejących i nagle się okazuje, że ...
znaleźliśmy dłuuuugo poszukiwane osoby z naszej rodziny. Mało tego - co jakiś czas, odnajdujemy obecnie żyjących potomków, którzy mają wspólnych przodków z nami! Ponadto po dopisaniu osób geni podpowiada nam, że te osoby są już na geni albo na myheritage (dzięki tym podpowiedziom możemy przenieść naszą osobę i scalić ją z taką samą już w innym miejscu drzewa, którą dodał ktoś inny wcześniej niż my).
Jak zacząć na geni? Tworzymy swoje drzewo od siebie dopisując naszych przodków do jakiegoś momentu, gdy dopisana osoba jest już na wielkim drzewie w geni - wtedy robimy scalenie tej osoby z tą już istniejącą na geni - wysyłamy prośbę do admina tej osoby o scalenie - gdy ta nasza osoba zostanie scalona z tą samą, ale już wcześniej dodaną na geni - stajemy się adminem CAŁEGO światowego drzewa na geni (np. moje drzewo jest w drzewie z ok. 135 tysiącami profili osób)!
Dzięki podpowiedziom geni odnalazłem już chyba kilkadziesiąt drzew na myheritage - drzew otwartych z moimi osobami z drzewa! I tu znowu trzeba obejścia, żeby dotrzeć do tych drzew - TU na forum mamy rozwiązanie jak to robić.

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Ostatnio edytowano 07 sie 2019, 18:50 przez Slawo, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sie 2019, 17:22 
Offline

Dołączył(a): 05 sie 2019, 14:26
Posty: 5
Bardzo dziękuję wszystkim za cenne wskazówki.
Pozdrawiam
Irena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sie 2019, 18:19 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1008
Pani Barbara napisała :
Ważne jest czy drzewo ma być prywatne,czy dostępne w internecie dla innych osób.

Większość dobrych programów ma obie funkcje to znaczy postać strony internetowej i programu biurkowego .
Mało osób udostępnia drzewo w Internecie bo to i koszty no i problemy inne .
Przy programie internetowym ważne jest jeszcze czy ma wielodostęp jeżeli jest tworzone społecznie przez kilka osób .
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sie 2019, 23:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
pepowianka napisał(a):
Ważne jest czy drzewo ma być prywatne,czy dostępne w internecie dla innych osób.Proszę obejrzeć Ahnenblatt darmowy;My Heritage darmowy do 250 osób,potem płatny co roku w dolarach,dostępny dla innych;polski Drzewo Genealogiczne II z Pl-Soft sp.z o.o. raz wykupujesz licencję.
We wszystkich można zamieszczać zdjęcia.
Są jeszcze inne,ale ja testowałam tylko te trzy.

Drzewo Genealogiczne II z firmy Pl-Soft sp.z o.o. ma trzy funkcje jeśli chodzi o dostęp:
1. jest tylko na dysku w naszym komputerze,
2. jest w internecie na serwerze firmy Pl-Soft sp.z o.o., ale pod kłódką, dostępne dla osób które zaprosimy (zaproszeni goście nie mają prawa do dopisywania osób i zmiany danych)
3. jest w internecie na serwerze firmy Pl-Soft sp.z o.o., bez kłódki i każdy może je oglądać, kto wejdzie na stronę http://www.nasza genealogia.

Osobiście korzystam z tego programu i jestem bardzo zadowolona.
Myślę, że Basia również.

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 sie 2019, 07:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sty 2007, 16:29
Posty: 583
Lokalizacja: Nowa Ruda dolnośląskie
Również korzystam z programu Drzewo Genealogiczne II. Jestem zadowolona. Problemem były tylko zdjęcia które znikały po jakimś czasie u poszczególnych osób ale okazało się że to nie wina programu tylko mojej niewiedzy komputerowej. Osobiście polecam.

_________________
pozdrawiam
Jola Mazur

Włodarczyk Suśnia Mokronos, par Kobierno, Orla - Koźmin, Wielowieś
Wachowiak Frankowiak par Wyganów
Jończak Błaszczyk/Błaszak Mokronos
Zieleziński Krenc Sulmierzyce
Dymek Połajewo
Narożyński par. Objezierze/Oborniki


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 87 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL