Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 29 kwi 2024, 18:09

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 kwi 2024, 20:03 
Offline

Dołączył(a): 09 lis 2019, 17:37
Posty: 60
Lokalizacja: Siedlce
Ogłoszenie parafialne z 7.4.2024
Msza dziękczynno-błagalna o uwolnienie od złego ducha, jego skutków, przekleństw,
paktów i wpływu złych ludzi
oraz uzdrowienie drzewa genealogicznego
rodziny Sta... Mocz... Głu... Rze...

Pozdrawiam - Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 kwi 2024, 20:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3727
Krzyś napisał(a):
Ogłoszenie parafialne z 7.4.2024
Msza dziękczynno-błagalna o uwolnienie od złego ducha, jego skutków, przekleństw,
paktów i wpływu złych ludzi
oraz uzdrowienie drzewa genealogicznego
rodziny Sta... Mocz... Głu... Rze...


No jest taka kontrowersyjna teoria w pewnych kręgach, że jakieś przeszłe bardzo złe uczynki przodków mogą przez wpływ złych duchów poważnie zaburzać życie potomków(*). Oficjalne czynniki kościelne raczej jej nie popierają, ale jak ktoś da na taką intencję, to ksiądz odprawi. Czasem co prawda tego rodzaju kontrowersyjne intencje księża "anonimizują" mówiąc, że msza jest w "intencji Panu Bogu wiadomej" bo po co ludzie mają w parafii plotkować, że np. rodzina Głu... jest pod wpływem złego ducha, skoro ksiądz tak odprawia.

(*) co ciekawe na gruncie nauki, czy raczej paranauki, jest też trochę podobna teoria, że straszne rzeczy które się przydarzyły przodkom jakimś sposobem dziedziczą sie na potomków (zwolennicy nazywają to "epigenetycznie"). Co do mnie, to nigdy nie wierzyłem zbytnio ani w tę wersję religijną, ani naukową, wychodząc z założenia, że gdyby to było prawdą, to w obliczu całego zła, jakie ludzi zrobili w historii, dziś już chyba wszyscy musielibyśmy być po 100 razy opętani albo szaleni, a aż tak źle chyba nie jest.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 kwi 2024, 20:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5128
Lokalizacja: Poznań
I pomyśleć, że to się dzieje w XXI wieku, a nie w XVII, kiedy było szaleństwo polowań na czarownice.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 kwi 2024, 08:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3727
To prawda, wieki mijają, a pewne rzeczy są zastanawiająco trwałe, ja np. właśnie spotkałem osobę, która autentycznie wierzy, że stłuczenie lustra przyniesie jej nieszczęście.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 kwi 2024, 11:06 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1027
No 35 lat zajęło ustalenie jaki kolor mają lustra .Nie obraz odbity ale własny kolor .Pracowało nad tym około setki instytutów .
Udało się dopiero wielkiemu wynalazcy .
Ustawił naprzeciwko siebie 100 luster .

Mają kolor zielony .

Lustra mają swoje tajemnice .


Pozdrawiam

Ryszard Welka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 kwi 2024, 13:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lis 2016, 21:04
Posty: 697
Henryk Krzyżan napisał(a):
I pomyśleć, że to się dzieje w XXI wieku, a nie w XVII, kiedy było szaleństwo polowań na czarownice.

:D Czary i odczynianie uroków mają się całkiem dobrze Heniu. Ponoć dalej przyczepia się do dziecięcych wózków czerwone wstążeczki od złego spojrzenia. Położenie czapki na stole, strata kasy, a położenie na łóżku oznacza przejście do ostatecznego wymiaru:)
Kilka lat temu jedna z moich starszych pacjentek zwróciła mi uwagę, że zakładając nogę na nogę(akurat siedziałam w takiej pozycji) i lekko nią machając przywołuję diabła. Przyznam, że mnie zatkało:)

_________________
--------------------------
Pozdrawiam, Danka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 kwi 2024, 14:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5128
Lokalizacja: Poznań
danka55 napisał(a):
Henryk Krzyżan napisał(a):
I pomyśleć, że to się dzieje w XXI wieku, a nie w XVII, kiedy było szaleństwo polowań na czarownice.

:D Czary i odczynianie uroków mają się całkiem dobrze Heniu. Ponoć dalej przyczepia się do dziecięcych wózków czerwone wstążeczki od złego spojrzenia. Położenie czapki na stole, strata kasy, a położenie na łóżku oznacza przejście do ostatecznego wymiaru:)
Kilka lat temu jedna z moich starszych pacjentek zwróciła mi uwagę, że zakładając nogę na nogę(akurat siedziałam w takiej pozycji) i lekko nią machając przywołuję diabła. Przyznam, że mnie zatkało:)


Danusiu, mój znajomy, który nie żyje już od 20 lat, kupował jakieś czasopismo "Wróżka" i święcie wierzył we wszystkie bzdury, która tam opisywali. Byłem w szoku, jak mi powiedział, że trzymał butelkę wody mineralnej na parapecie w pełni księżyca, żeby naszła jego "swiatłem" i miał na niej zrobić herbatę kobiecie, która po jej wypiciu miała się w nim zakochać :-) Zrozumiał bym, gdyby to zrobił jakiś młody chłopak, ale on był po 50-tce.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 kwi 2024, 15:31 
Offline

Dołączył(a): 18 lut 2016, 23:12
Posty: 1008
Największa branża , która żyje z czarów to branża leków homeopatycznych . W tych lekach jest tak małe stężenie substancji czynnej , że nieraz w tabletce jest jej jeden atom , a nieraz w całym tirze tabletek jest jeden atom . Sam kiedyś w to wierzyłem , dopóki nie przeczytałem , jak to się robi. Ale , że jest pełno lekarzy, którzy w to wierzą , to jest wprost nie do wiary.

Pozdrawiam
Janusz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 kwi 2024, 15:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3727
Henryk Krzyżan napisał(a):
Byłem w szoku, jak mi powiedział, że trzymał butelkę wody mineralnej na parapecie w pełni księżyca, żeby naszła jego "swiatłem" i miał na niej zrobić herbatę kobiecie, która po jej wypiciu miała się w nim zakochać :-) Zrozumiał bym, gdyby to zrobił jakiś młody chłopak, ale on był po 50-tce.


Młody chłopak by się do tego inaczej zabrał. Po 50 trzeba się tego imać :lol:

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 kwi 2024, 15:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 426
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
Lepiej wierzyć niźli mierzyć.

KR

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 kwi 2024, 02:49 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2012, 15:48
Posty: 506
Lokalizacja: Trójmiasto
Henryk: nie o temat z tytułu chodzi,ale o różne talizmany dalekowschodnie,kamienie szlachetne na coś tam,figurki słonia koniecznie z trąbą do góry
koniecznie,podkowy zawieszane koniecznie rozwarciem w górę itd. Mają się dobrze. W dzieciństwie też spotkałem się moim zdaniem żartobliwym
stwierdzeniem,że bujając nogami i siedząc np.na ławce się tego brzydkiego z rogami się huśta. Bo podobno siedzenie jakby się kij połknęło należało onegdaj do dobrego wychowania u dzieci.
Z wodą też bywały różne mody: jeszcze jak pracowałem,przed emeryturą,była krótko moda na jakąś "zaczarowaną" wodę, przez którą się przepuszczało prąd.Były elektrody z nierdzewki i wokól nich jakieś brezentowe woreczki.Taka amatorska fabrykacja domowa.
Janusz59: czy mieszanki ziołowe sprzedawane także i w aptekach też są nieskuteczne i oddziaływują tylko na psychikę przez sam fakt ich używania?
PT Łukasz Bielecki: słyszałem "teorię",że jak ktoś ma brązową plamke sporej wielkości gdzieś na ciele,to podobno jakiś jego przodek został tamże postrzelony i albo zraniony, albo od tego zmarł. Sam nie posiadam i nie słyszałem o takim moim przodku,ale relacjonuję przy okazji tematu postu.
Z lustrem stłuczonym może być nieszczęście,jak się ktoś skaleczy jego odłamkiem i zakażenia dostanie.Kiedyś używano m.in.minii do ich produkcji.Kwestia interpretacji:-)
Krambud: jak zawsze wszystko zależy: np. czy przez dwa punkty nie przechodzi żadna prosta, przechodzi jedna prosta lub nieskończenie wiele prostych. Są różne "szkoły:-)". Tak samo: czy ktoś widział np.pole magnetyczne lub elektryczne?:-) A działają.
Jacek"gerszewski"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 kwi 2024, 06:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5128
Lokalizacja: Poznań
Pole magnetyczne i elektryczne można zmierzyć, więc nie trzeba ich widzieć, bajek nie zmierzysz żadną miarą lub urządzeniem, bo są tylko bajkami.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL