Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 14 maja 2024, 19:38

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dwa śluby...
PostNapisane: 23 wrz 2009, 23:24 
Offline

Dołączył(a): 29 sie 2009, 12:22
Posty: 184
Lokalizacja: Bydgoszcz
Miały miejsce w Strzelnie 08.10.1905r.,a ślubowali Andrzej Basiński i Franciszka zd.Adamczewska (moi dziadkowie),oraz Franciszek Baranowski i Józefa Adamczewska (siostra mojej babci).Fakt ten potwierdziła (po długim namyśle) córka Andrzeja i Franciszki - Helena,Seniorka Rodu mająca dziś 91 lat i mieszkająca w Bydgoszczy. A to dzięki pomocy koleżanki Marzeny (MENKI),która udostępniła mi wydruk o przodkach moich. Piękne dzięki ! Zasmucił mnie zaś brak danych o Marcinie Basińskim. Marcin to brat Andrzeja i to co wiem z opowiadań dziadka,kiedy ja byłem jeszcze małym "chłoposzkiem",wuja Marcin administrował (zarządzał) majątkiem w Niemojewku. Z wujem Marcinem związana jest pewna historia,ale o niej może innym razem. Sygnalizowałem koleżance Marzence,iż interesuje mnie jeszcze osoba Ogrodowski (Ogrodoski) Borys. I dalej ten temat mnie nurtuje. Pochodził z parafii Piaski,albo Chełmce ur. ok.1880r. " No nima śladóf ". Ups. Przeeepraszam !. Wczoraj,jako że był piękny dzionek, zjechałem poczynic porządki na cmentarz do Piask. Spoczywa tam m.in. mój Ojciec. Przy okazji nabyłem na plebanii książkę pt.Historia parafii i kościoła pw.Ścięcia św.Jana Chrzciciela w Piaskach. Bardzo interesująca lektura pod redakcją ks.R.Dąbrowskiego-tamtejszego proboszcza,wydana z okazji 75.lecia wybudowania istniejącego obecnie kościoła w Piaskach.Osobom zaineresowanym nabyciem tej książki podaje nr.tel.do plebanii w Piaskach (052) 567-45-45. I tyle na dziś. Pozdrawiam ! hentomal@senior

_________________
Interesują mnie nazwiska :Adamczewski i Basiński,których przodkowie pochodzili z Kujaw. Zaś osoby z poza Kujaw i noszące nazwisko Kuropatwiński
proszę o kontakt ze mną.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 wrz 2009, 14:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1360
Lokalizacja: Strzelno
Być może Marcin Basiński brał ślub w innej parafii, być może w Strzelnie, jednakże nie wszystkie księgi się zachowały. W Strzelnie brak ksiąg ślubów np. z lat 1898, 99, 1900, więc możliwym jest, że w tych latach się ożenił. Jedynie pozostaje poszukać w AP w Inowrocławiu w księgach USC (osobno Strzelno-miasto i Strzelno-wieś).

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 wrz 2009, 22:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2665
Lokalizacja: Poznan
Senior - w Chicago jest 6 zmarlych Ogrodowskich, Andrew, Barney, Kunegunda, Julian, Mary i Wladyslaw, zmarli pomiedzy 1916 a 1926. Jest takze jedna Florentyna Ogrodowska zmarla w 1907 roku.
Moze kiedys sie doszukasz o Borysie /moze byc amerykanski Barney/, ze wyjechal, podaje na wszelki przypadek bo potem mi wyleci z glowy.
Nazwisko Ogrodowski jest zadkie.
Powodzenia, Hania.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 wrz 2009, 22:41 
Offline

Dołączył(a): 29 sie 2009, 12:22
Posty: 184
Lokalizacja: Bydgoszcz
Witam,-do tego AP w Inowrocławiu to musiałbym się pewnie najpierw zaawizowac i uzgodnic termin,bo pewnie tak z marszu to mnie w tej konkretnej sprawie ,to nie przyjmą? A dzięki za podpowiedzi! Pozdrawiam Ciebie Marzenko i Ciebie Haniu z juesej. Pa! hentomal@senior

_________________
Interesują mnie nazwiska :Adamczewski i Basiński,których przodkowie pochodzili z Kujaw. Zaś osoby z poza Kujaw i noszące nazwisko Kuropatwiński
proszę o kontakt ze mną.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL