Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 29 mar 2024, 00:16

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 paź 2023, 14:53 
Offline

Dołączył(a): 03 lut 2023, 18:46
Posty: 29
Poszukuję osoby chętnej poświęcić kilka godzin na grzebanie w tytułowym archiwum w celu poszukiwań dokumentów.
Pokryję koszty plus.
Wiem czego szukać i zmam przedziały czasowe.
Proszę pisać na priv.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 paź 2023, 19:12 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1008
Jeżeli mogę poradzić to było by miło aby choć imię swoje podać .I jak mogę doradzić to akurat dokumentacja AA we Włocławku jest powszechnie dostępna i mało co jest w Archiwum czego ktoś nie ma .
Rozsądnie będzie i będziesz miał większa szansę jak prosto podasz jakie księgi,jakie roczniki i tyle .
Być może ,że ktoś ma .Z AA we Włocławku nie jest tak prosto . Szkoda ,że nie napisałeś gdzie mieszkasz .Są pewne problemy ,które można wyjaśnić tylko telefonicznie . Ale nie wiem z kim rozmawiam.

Pozdrawiam

Ryszard Welka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 paź 2023, 20:36 
Offline

Dołączył(a): 03 lut 2023, 18:46
Posty: 29
Dzięki za info.
Obawiam, że nikt tego miał nie będzie, bo dostępne w archiwach nawet nie są zindeksowane. Tak więc mało kto tam zagląda.
Mieszkam daleko, poza Polską i przyjazd na szukanie jest jak wyprawa na księżyc, stąd moja prośba, która wynikła z bezradności. Początkowo chciałem zlecić to szukanie pracownikom archiwum. Mają taką ofertę na swej stronie, ale niestety nie odpowiadają.
Co mnie interesuje?
Otóż interesują mnie akta parafialne z parafii Ostrowite, powiat słupecki. Roczniki wszystkie, których nie ma w konińskim oddziale archiwum czyli
1. Wszystko do roku 1808
2. 1812 do 1814
3. 1818
4. 1830 do 1879

Oraz
Licheń Stary Wszystko po roku 1914.


Zdaję sobie sprawę że tego trochę dużo.
Mam ustalone na podstawie innych aktów przedziały czasowe do szukania, lecz one wcale tego zakresu nie zawężają.


Pozdrawiam
Jacek Różański


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 paź 2023, 21:08 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1008
Panie Jacku

No widzi Pan jak to się łątwo pomylić .

Przecież ja dla projektu poznań indeksowałem parafię Ostrowite to jaki to problem skoro mam wszystkie księgi jakie ma AA.

Przecież wystarczyło w zasobach projektu poznań wpisać Ostrowite i tam pisze kto indeksował .

Pozdrawiam

Ryszard Welka

ps

Problem AA we Włocławku polega na tym ,że jest bardzo krótko otwarte praktycznie 4 godziny dziennie .Dziesiatki razy tam byłem na Gdańskiej .
Bardzo życzliwi i porządni ludzie i pomagają jak mogą . Bardzo porządne archiwum ,ale nie da się przez 4 godziny cokolwiek odszukać .
Ja znalezłem lepszy sposób bo stawiam skaner do 35 milimetrowych filmów i nie robię zdjęć a skanuję i pies z kulawą nogą mi nie zabrania .Te ich przeglądarki to problem a zdjęcia ze skanera kupionego w LIdlu za 45 PLN to majsterzsztyk w TIffach.
Nawet się cieszą bowiem największym bólem Archiwum to koszt lamp do przeglądarek . Nawet opłaty za zdjęcia są liczone jako opłata na lampy po 5 PLN .

Niektóre filmy są w negatywach a skaner odwraca .

W sprawie ostrowitego najlepiej porozmawiać na Facebooku albo Mesingerze bo to i łatwiej i prościej .
Ja mam sieć komputerową i wszystko mam w sieci .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 paź 2023, 11:44 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 445
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
Ostrowite jest zindeksowane tu:
http://www.slupcagenealogy.com/

Ostrowite Parish
Roman Catholic Birth Index
Years 1761-1904, 11108 records
Roman Catholic Marriage Index
Years 1779-1904, 1994 records
Roman Catholic Death Index
Years 1761-1920, 7201 records

The Ostrowite records can be found here:
FHL Ostrowite Civil Records: https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library
FHL Ostrowite Church Records: https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library
State Archives of Poland Ostrowite Civil Records 1808-1912: https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/en/ ... _delta=200

Na PW podam kontakt kto mógłby zająć się wyszukaniem ew. dokumentów na podstawie już znalezionych danych.

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 115 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL