Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 19:06

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 maja 2021, 16:25 
Offline

Dołączył(a): 04 maja 2020, 20:04
Posty: 125
Witam serdecznie!

Natrafiłem na pewien problem w poszukiwaniach metryk urodzeń Jakuba Boberskiego i jego brata Andrzeja, synów Piotra i Agnieszki z Nowaków.
6 września 1840 roku w Biezdrowie, Jakub żeni się z Apolonią Kryszkowiąką i zapisane jest, że ma lat 25 i pochodzi z Pierwoszewa, co oznaczałoby że urodził się w 1815 roku (w przybliżeniu).
W 1839 roku, Andrzej żeni się z Antoniną Adamczak, ma 22 lata i ponownie zapisane jest że pochodzi z Pierwoszewa, co oznacza że urodził się w 1817 roku (ponownie w przybliżeniu).

Problem występuje, gdy staram się odnaleźć metryki urodzeń Jakuba i Andrzeja. Przejrzałem metryki z Biezdrowa z lat 1790-1830 i nigdzie ich nie znalazłem. Nie wiem czy gdzieś je pominąłem, czy po prostu ich tam nie ma.
Docelowo chciałbym odnaleźć metryki ślubu Piotra Boberskiego i Agnieszki z Nowaków, co też sprawia dziwną trudność.

Pozdrawiam,
Andrzej


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 maja 2021, 21:05 
Offline

Dołączył(a): 08 maja 2015, 21:15
Posty: 61
Witam

Na Poznan Project, przy tych ślubach, jest komentarz, że ktoś ma te osoby w swoim drzewie i jest podany e-mail. Może warto napisać.

_________________
Pozdrawiam
Michał


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 maja 2021, 08:42 
Offline

Dołączył(a): 04 maja 2020, 20:04
Posty: 125
Witam,
Jestem w kontakcie z tą osobą, ale niestety nic więcej o rodzinie Boberskich nie jest wstanie mi powiedzieć. Oboje mamy przodków w tej linii i chcielibyśmy "pchnąć" to dalej, ale stoimy w miejscu.

Andrzej


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 maja 2021, 07:46 
Offline

Dołączył(a): 08 maja 2015, 21:15
Posty: 61
Czy w USC Wronki i Obrzycko, nie ma aktów zgonów Jakuba i Andrzeja Boberskich?
Może tam będzie informacja gdzie się urodzili.

_________________
Pozdrawiam
Michał


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 maja 2021, 17:02 
Offline

Dołączył(a): 04 maja 2020, 20:04
Posty: 125
Michale,
Akt zgonu Jakuba również jest jest przedmiotem moich poszukiwań. Jego żona tj. Apolonia z domu Kryszkowiąka zmarła 27 czerwca 1885 roku w Obrzycku, a w akcie zapisano, że jest wdową. Rok wcześniej, 4 paź 1884 roku, córka Jakuba i Apolonii wychodzi za mąż w Obrzycku i również w akcie wspomniano, że Jakub już nie żyje. Jednak samego aktu nie udało mi się znaleźć.
Z kolei Andrzej Boberski zmarł 29 sty 1884 roku w Pierwoszewie (Biezdrowo), a w akcie zapisano że pochodził właśnie stamtąd.

Pozdrawiam
Andrzej


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 maja 2021, 18:39 
Offline

Dołączył(a): 08 maja 2015, 21:15
Posty: 61
Jeżeli te dane pochodzą z aktów USC Wronki, Obrzycko i Biezdrowo, a nie z ksiąg parafialnych, to faktycznie dziwne, że nie ma zgonu Jakuba Boberskiego, bo rejestry wydają się być kompletne.
Jeżeli w akcie zgonu Andrzeja Boberskiego zapisane jest, że pochodził z Biezdrowa, a nie że się tam urodził, to mógł się urodzić gdzieś indziej.

_________________
Pozdrawiam
Michał


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2024, 20:13 
Offline

Dołączył(a): 08 lut 2024, 23:24
Posty: 2
Dzień dobry,
Poszukuję informacji o wymienionych w poście Piotrze Boberskim (żona Agnieszka - nie znam nazwiska) oraz jego synu Andrzeju (żona Antonina Adamczak), są to moi przodkowie w prostej linii.
Czy udało się Państwu odnaleźć metryki urodzenia powyższych, lub może jakiekolwiek inne informacje na ich temat?
Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 93 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL