Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 29 mar 2024, 00:31

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 05 kwi 2017, 13:30 
Offline

Dołączył(a): 14 lut 2011, 19:11
Posty: 67
Witam. Szukam kontaktu z potomkami Józefa Osowskiego i Agnieszki z domu Szymańskiej. Józef urodził się w Jankowicach parafia Ceradz Kościelny 16.03.1846 r., a Agnieszka 14.01.1859 w Chrustowie parafia Objezierze. Po ślubie w 1878 r. zamieszkali w Swadzimiu gmina Tarnowo Podgórne. Agnieszka była siostrą mojego pradziadka Stanisława Szymańskiego. Może żyją jeszcze potomkowie ich dzieci: Michała Osowskiego żonatego z Heleną Walską lub Jana Osowskiego żonatego z Katarzyną Nowicką, którzy zamieszkali potem w Poznaniu, a także Stanisława Osowskiego. Ten ostatni był Powstańcem Wielkopolskim, a potem z żoną Zofią zamieszkał w Gdyni.
Jeśli to możliwe to bardzo proszę o kontakt.
Pozdrawiam serdecznie.
Grzegorz Szymański


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 kwi 2017, 18:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 sty 2010, 20:38
Posty: 1574
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grzegorzu,
przejrzyj karty meldunkowe,są wpisane dzieci ,
może wówczas będzie łatwej poszukiwać.
Nazwisko dawniej pisane Ossowski.

E-kartoteka Poznan ,okolice
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... bJednostki

Tak na szybko:
Grób Stanisław ur.7.11.1898 r i Zofii Osowskich,Gdynia Witomino
http://gdynia.artlookgallery.com/grobon ... 895&inni=0
Można kartkę na grobie pozostawić z wiadomością dla rodziny

Michał Ossowski ur.6.9.1883 r.Swadzim poległ w I wojnie 24.08.1916 r
żona Helena Walska i 7-ro potomstwa urodz.od 1906 r.do 1914 r
E-kartoteka ,karty 617,618,
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... 9OcI6rXq8A

http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... 1HgFXVka1g
lista pruska z 1917 r
http://des.genealogy.net/search/show/5550366

Stanisław Ossowski,w 1927 do Gdyni
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... g_0ww4agfA

http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... UOa_W9NS5A

Agnieszka zd.Szymańska urodzona z Żukowie pow.Oborniki,
tak wynika z Aktu Ślubu ,USC Sady 1878 r.
http://szukajwarchiwach.pl/53/1941/0/3/ ... Jcn80fU6RA

Ela

_________________
Pozdrawiam
Ela
Paplaczyk ,Turtoń,Lisiak,Tecław,Antkowiak,Jackowski,Błachowiak,Maćkowiak ,Powała,Kasprzak,Boiński,Roszak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 kwi 2017, 20:54 
Offline

Dołączył(a): 14 lut 2011, 19:11
Posty: 67
Elu, bardzo Ci dziękuję za te informacje, ale muszę Ci się przyznać, że zarówno karty meldunkowe w/w osób jak i pozostałe dokumenty już przeglądałem wcześniej, teraz próbuję tą właśnie drogą znaleźć kontakt z ich potomkami, bo czasem ktoś przypadkowo zajrzy na stronę naszego WTG i skojarzy te nazwiska ze swoimi przodkami. Tak właśnie udało mi się odnaleźć dwoje dalszych kuzynów, od których otrzymałem sporo ciekawych wiadomości o rodzinie, a nawet skany starych zdjęć rodzinnych.
Jeśli chodzi o miejsce urodzenia Agnieszki Szymańskiej (teraz Chrustowo, a wtedy Chróstowo) to podałem je na podstawie jej metryki chrztu w parafii Objezierze. Dziękuję Ci jednak za to, że zadałaś sobie tyle trudu w odnalezieniu podanych informacji.
Pozdrawiam serdecznie

Grzegorz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 kwi 2017, 14:58 
Offline

Dołączył(a): 02 kwi 2007, 14:12
Posty: 71
Grzegorzu, moi Ossowscy pochodzą także z Jankowic. Apolonia Drozdowska z d. Ossowska była córką Michała i Magdaleny. Apolonia po 1834 roku zamieszkała w Edmundowie. Jej ojciec Michał Ossowski mieszkał do 1854 roku, do śmierci w Jankowicach. W akcie zgonu Magdaleny, żony Michała napisano "coloni uxor".
Ciekawa jestem, czy Twoi Ossowscy wywodzą się od Michała i Magdaleny.
PS.
Michał zmarł w wieku 100 lat!

_________________
pozdrawiam Halina
poszukuję:
Luberscy Kostrzyn; Biegemeier i Weber: Kozielaski, Róża, Tarnowo, Jankowice, Wylatowo;
Szafraniak Konary, Babkowice; Piotrowski Góreczki, Grąbkowo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 kwi 2017, 09:25 
Offline

Dołączył(a): 14 lut 2011, 19:11
Posty: 67
Halino, mój Józef Osowski był synem Wojciecha i Michaliny z Pawlickich, obojga z Jankowic (ślub 23.10.1842 wpis nr 9/1842 Ceradz Kościelny). Wojciech, ojciec Józefa, był z kolei synem Łukasza Ossowskiego i Marianny Kałek. Łukasz z żoną mieszkali w Lusówku i tam oboje zmarli.
Czy Twoi i moi Osowscy (Ossowscy) byli spokrewnieni, trudno powiedzieć.

Pozdrawiam
Grzegorz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 kwi 2017, 14:09 
Offline

Dołączył(a): 12 sty 2013, 15:56
Posty: 96
Lokalizacja: Poznań
Witaj Grzegorzu,

Mój przodek Kazimierz Ossowski (1786-1844) urodził się w Lusówku, więc prawdopodobnie łączyło go jakieś pokrewieństwo z Łukaszem. Jego rodzicami byli Marcin i Regina


Pozdrawiam,
Piotr Trzybiński

_________________
Poszukuję aktu urodzenia Jakuba Trzybińskiego, ur. ok. 1819 roku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 kwi 2017, 14:33 
Offline

Dołączył(a): 14 lut 2011, 19:11
Posty: 67
Witaj Piotrze.

Być może Twój przodek Kazimierz Ossowski rzeczywiście spokrewniony był z Łukaszem Ossowskim, bo w akcie chrztu Wojciecha - syna Łukasza Ossowskiego (wpis nr 11/1817 parafia Lusowo) jako ojciec chrzestny Wojciecha wymieniony jest właśnie Kazimierz Ossowski będący wtedy karczmarzem w Baranowie.

Pozdrawiam
Grzegorz Szymański


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 kwi 2017, 15:06 
Offline

Dołączył(a): 12 sty 2013, 15:56
Posty: 96
Lokalizacja: Poznań
Witam,

To właśnie mój przodek. W 1816 r. w Baranowie urodziła się jego córka, Jadwiga (moja praprapraprababcia). Co ciekawe, później wyszła za mąż za Stefana Szymańskiego. Wątpliwe jednak, by Twoi Szymańscy byli spokrewnieni z moimi, którzy pochodzą z okolic Buku


Pozdrawiam,
Piotr

_________________
Poszukuję aktu urodzenia Jakuba Trzybińskiego, ur. ok. 1819 roku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 kwi 2017, 08:27 
Offline

Dołączył(a): 14 lut 2011, 19:11
Posty: 67
Witam.

Piotrze, moi Szymańscy pochodzą z okolic Ceradza Kościelnego i Jankowic. W Jankowicach w 1837 r. urodził się mój prapradziadek Wojciech Szymański, który pracował jakiś czas w okolicach Objezierza i tam urodziła się jako pierwsza jego córka Agnieszka, przyszła żona Józefa Ossowskiego. Wojciech wraz z żoną i dziećmi (było ich ośmioro) wrócił potem w rodzinne strony i zamieszkał w Sadach. Tu właśnie w 1878 r. Agnieszka wyszła za mąż za Józefa Ossowskiego, który nb. zaczął używać nazwiska Osowski (przez jedno "s"). Może i nasi Szymańscy (z Buku i Ceradza) nie są spokrewnieni, choć to nie wykluczone. Jeśli chodzi o Ossowskich, to zastanawiam się czy Twój Kazimierz Ossowski i mój Łukasz Ossowski nie byli braćmi?

Pozdrawiam,
Grzegorz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 kwi 2017, 20:05 
Offline

Dołączył(a): 12 sty 2013, 15:56
Posty: 96
Lokalizacja: Poznań
Witam,

Wg. mnie prawdopodobnie byli braćmi, aczkolwiek trzeba by przejrzeć metryki urodzeń parafii Lusowo, aby ustalić, jak mieli na imię rodzice Łukasza. Kiedyś przeglądałem akta tej parafii, ale tylko w celu odszukania aktu urodzenia Kazimierza. Wiem jedynie, że miał dwie siostry, Mariannę i Apolonię.


Pozdrawiam,
Piotr

_________________
Poszukuję aktu urodzenia Jakuba Trzybińskiego, ur. ok. 1819 roku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 mar 2018, 12:45 
Offline

Dołączył(a): 28 lut 2017, 07:45
Posty: 1746
Lokalizacja: Gdańsk
gregoretti napisał(a):
Witam. Szukam kontaktu z potomkami Józefa Osowskiego i Agnieszki z domu Szymańskiej. Józef urodził się w Jankowicach parafia Ceradz Kościelny 16.03.1846 r., a Agnieszka 14.01.1859 w Chrustowie parafia Objezierze. Po ślubie w 1878 r. zamieszkali w Swadzimiu gmina Tarnowo Podgórne. Agnieszka była siostrą mojego pradziadka Stanisława Szymańskiego. Może żyją jeszcze potomkowie ich dzieci: Michała Osowskiego żonatego z Heleną Walską lub Jana Osowskiego żonatego z Katarzyną Nowicką, którzy zamieszkali potem w Poznaniu, a także Stanisława Osowskiego. Ten ostatni był Powstańcem Wielkopolskim, a potem z żoną Zofią zamieszkał w Gdyni.
Jeśli to możliwe to bardzo proszę o kontakt.
Pozdrawiam serdecznie.
Grzegorz Szymański


Witam.

Grzegorzu - teraz odnalazłam Twój wpis, i jeżeli jeszcze nie nawiążałeś kontaktu z potomkami Stanisława i Zofii Osowskich, to może mogłabym pomóc.
Po świętach będę na cmentarzu Witomińskim, mogę zostawić na grobie kartkę w Twoim imieniu z prośbą o kontakt i zrobić zdjęcia miejsca pochówku.

Pozdrawiam.
Kaniewska Małgorzata.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 mar 2018, 11:29 
Offline

Dołączył(a): 14 lut 2011, 19:11
Posty: 67
Witam.
Małgosiu - bardzo dziękuję za Twoją wiadomość i chętnie skorzystam z możliwości pozostawienia przez Ciebie na grobie Stanisława i Zofii Osowskich kartki w moim imieniu. Jak dotąd nie udało mi się nawiązać kontaktu z ich potomkami, może teraz się uda.
Moje dane do umieszczenia na kartce prześlę Ci na PW.

Pozdrawiam.
Grzegorz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 wrz 2020, 09:38 
Offline

Dołączył(a): 05 wrz 2020, 20:14
Posty: 1
Szanowny Panie,

przypadkowo zauważyłem Pana post sprzed kilku lat. Nie byłem dotąd uczestnikiem tego forum.
Jestem synem Bolesława Janygi i Ireny Osowskiej, córki Michała Osowskiego i Heleny Walskiej, o których mowa w Pana poście.
Znam też pewne informacje na temat Stanisława Osowskiego.
Jeżeli jest Pan nadal zainteresowany tymi informacjami, proszę o kontakt na
kontakt@jerzyjanyga.pl

Z poważaniem

Jerzy Janyga


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 136 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL