Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 16 cze 2024, 09:24

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 maja 2024, 21:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 lis 2018, 10:53
Posty: 6
Dzień dobry!

Od kilku lat prowadzę poszukiwania genealogiczne.
Niedawno postanowiłam opublikować materiały dotyczące jednego z moich krewnych w postaci grupy na Facebooku "Jerzy Michał Stroiński - artysta rzeźbiarz i malarz".
Jerzy Michał Stroiński (1937-2007) to kuzyn pierwszego stopnia mojego ojca (wojna, wywózki, powojenne migracje i zakładanie nowych rodzin sprawiły, iż się nie znali).
Był artystą plastykiem. Pochodził z Jarek (ok. 30 km na zachód od Torunia), kształcił się w Zakopanem i w Poznaniu, a mieszkał i pracował w Ustce.
Jego dziadkowie pochodzili z Wielkopolski - Buk (liczni przodkowie opisani w "Rodowodach mieszczan bukowskich" M. Formanowicza), Granowo, Duszniki i okolice Leszna. Jego dziadkowie poznali się w Westfalii, tam się pobrali i tam urodziły się ich dzieci (m.in. ojciec artysty i moja babcia Maria). Po odzyskania niepodległości wrócili ale w zupełnie inne miejsce (wspomniane Jarki).

Dzięki pomocy nowopoznanych krewnych, a przede wszystkim przyjaciela artysty, zgromadziłam sporo materiałów genealogicznych i dokumentacji jego twórczości (wszystko jest publikowane lub niebawem zostanie opublikowane).

Ciągle poszukuję jego znajomych, krewnych i bezpośrednich relacji o jego dorosłym życiu.
Zachęcam do czytania postów, oglądania obrazów i komentowania.

https://www.facebook.com/groups/1000631541737187/

Agnieszka Szczutkowska
a.szczutkowska@gmail.com

_________________
Agnieszka Szczutkowska


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL