Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 18 kwi 2024, 20:21

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 07 gru 2007, 17:46 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Witam!

Z pewnością wiele osób (tak jak i ja) jest zainteresowanych programami potrafiącymi generować raporty narracyjne w pełni przystosowane do współpracy z językiem polskim.
Nie spotkałem jak dotąd na rynku aplikacji tego typu, dlatego postanowiłem stworzyć program o nazwie Geneabook.
Mam nadzieję, że przyda się on wielu osobom tak jak i mi. W sposób przejrzysty i czytelny potrafi przedstawić całą familię. Poza tym wszystkim gotowy wydruk wzbudza prawdziwe uznanie wśród członków rodziny (sprawdzone i potwierdzone) :wink:

Szczegółowe informacje na www.software.skalecki.net

Pozdrawiam
Piotr Skałecki


Ostatnio edytowano 10 gru 2007, 14:58 przez skała, łącznie edytowano 6 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07 gru 2007, 18:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2006, 20:07
Posty: 628
Lokalizacja: Nekla, pow. wrzesiński
Witaj, Piotrze!
Nie miałem pojęcia, że jesteś informatykiem.
Gratuluję opracowania programu przydatnego w gromadzeniu informacji genealogicznych o naszych przodkach. Z pewnoscią będzie wielu chętnych.
Tą drogą decyduję sie na jego zakup.
Pozdrawiam.
Jerzy


Ostatnio edytowano 08 gru 2007, 22:42 przez juros, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07 gru 2007, 21:22 
Offline

Dołączył(a): 06 sty 2007, 18:22
Posty: 93
Lokalizacja: Langelsheim (Niemcy)
Witam,
zainteresowalem sie, chcialem wejsc na www.software.skalecki.net i otrzymuje taki oto meldunek
"Die Webseite kann nicht angezeigt werden."
znaczy nie mozna jej otworzyc.
pozdrawiam andreas


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07 gru 2007, 21:29 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Tak, wiem. Przepraszam ale chwilowo jest awaria serwera. Tymczasowo podpiąłem stronę pod inny. Proszę spróbować jeszcze raz, powinno teraz działać.

Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07 gru 2007, 23:05 
Offline

Dołączył(a): 06 sty 2007, 18:22
Posty: 93
Lokalizacja: Langelsheim (Niemcy)
Witam,
dziala, dziekuje i zaraz przeczytam.
andreas


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08 gru 2007, 23:19 
Offline

Dołączył(a): 06 sty 2007, 18:22
Posty: 93
Lokalizacja: Langelsheim (Niemcy)
Witam Piotrze,
juz z Demo widac, iz programm Twoj godny zainteresowania i warto go propagowac. Jestem zainteresowany kupnem, tylko na razie nie wiem w jaki sposob zaplacic?
pozdrawiam andreas


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08 gru 2007, 23:47 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Trochę mi głupio wykorzystywać forum WTG do własnych celów, ale skoro umieściłem już informację o programie, to i tutaj odpiszę. Poza tym myślę, że wiele osób może czegoś takiego potrzebować i jak na razie jest to jedyny znany mi sposób na sensowne przedstawienie zgromadzonych danych w postaci raportu.
Swoją drogą zachęcam wszystkich zainteresowanych do kontaktowania się ze mną i informowania o danych jakie, lub w jaki sposób, chcieliby umieścić w wydruku. Postaram się spełnić wszystkie oczekiwania :)
Zakup programu możliwy jest po kliknięciu w link znajdujący się na dole strony (system AllPay - jest kilka sposobów do wyboru).
Jeszcze jedna sprawa. Tak się akurat zdarzyło, że nastąpiła poważna awaria serwera, na którym była pierwotnie strona i teraz jest ona tymczasowo na innym (Przez tę samą awarię e-maile mogą do mnie nie dochodzić). Za wszelkie utrudnienia przepraszam.

Pozdrawiam
Piotrek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 gru 2007, 21:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1360
Lokalizacja: Strzelno
Jak duża jest ta aplikacja?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 gru 2007, 21:18 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Nie ma tam zbędnych bajerów i grafik pożerających kilobajty. Razem z bibliotekami spakowana zajmuje 1,2 MB.
Piotrek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 gru 2007, 01:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2538
Lokalizacja: Mnichowo
Witam!
Brawo Piotrek!
Stworzyłeś program na który czekało wiele osób i cieszę sie bardzo że go nam zaprezentowałeś. Napracowałeś sie na pewno wiele i tym większa powinna być Twoja satysfakcja.
Pozdrawiam
Wojtek
ps. Dyskusją na Genpolu sie nie przejmuj.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 gru 2007, 01:51 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Witam i dziękuję za miłe słowa! :)
Dyskusja na genpolu w żaden sposób mnie nie uraziła. Wszak większość uczestników dyskusji stanęła po przychylnej mi stronie, a mało tego chwaliła za program :)
Tutaj na WTG zostałem szczególnie życzliwie przyjęty, jest to bardzo miłe i daje wiele satysfakcji z wykonanej pracy.

Pozdrawiam
Piotrek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 gru 2007, 21:57 
Offline

Dołączył(a): 06 sty 2007, 18:22
Posty: 93
Lokalizacja: Langelsheim (Niemcy)
Witam,
piszę, ponieważ w dalszym ciągu nie wiem w jaki sposób mam przekazać Ci należność w P.zł. za Twój program. Mieszkam w Niemczech i co prawda nigdy nie przekazywałem P.zł. na czyjejś konto w Polsce a tylko w Euro;. Więc naprawde nie wiem w jaki sposób to uczynic. W moim banku dowiedziałem się, że przekazanie w P.zł. się nie opłaca lepiej przesłać w Euro;. Muszę natomiast znać Twój konto Nr. i w jakim banku jesteś.
Jeżeli chodzi o Genpol to poza kilkoma normalnymi internautami, których nie wymienię, aby nie pominąć kogoś, ta reszta to skrajnie niedorozwinięta grupa oszołomów dzięki którym ta kiedyś bardzo zasłużona internetowa strona dla geologów amatorów, straciła częściowo na wiarygodności i znajdywaniu tych naprawdę interesujących nas amatorów genealogii informacji. Może zbyt ostre słowa zostały tu wypowiedziane, przecież każdy ma prawo wypowiedzieć co myśli, tylko dlaczego wybrali sobie akurat Genpol lub inne tego typu intrnetowe strony.
Pozdrowienia andreas


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Geneabook
PostNapisane: 24 sie 2009, 20:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2007, 10:19
Posty: 780
Lokalizacja: Września
Witam !

Czy ktoś z Was używa programu "Geneabook"? Nie wiem, w jaki sposób wstawiać zdjęcia i czy można edytować dane w tym programie.

Pozdrawiam
Jarek

_________________
Gdzie i kiedy, na Kujawach lub w Wielkopolsce, wzięli ślub Józef Górski i Marianna Pytlińska (ok. 1829 r.) oraz Wiktor Górski i Marianna Nalazek (ok. 1860 r.)? Gdzie ok. 1803 r. urodził się Józef Górski?

http://www.gorscy.org.pl/

haplogrupa: I-M253


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sie 2009, 21:19 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Przeniosłem Twój post Jarku do tematu dotyczącego Geneabook.

Jeśli chodzi o zdjęcia w raporcie, to powinny one dodawać się automatycznie, przynajmniej tak to działa z większością programów dostępnych na rynku. Jeśli tak nie jest, dopiszę odpowiedni moduł dostosowany do konkretnej aplikacji.

Edytować w Geneabook jednak już nic nie można. Program ten służy jedynie do generowania raportów. Wprowadzenie możliwości edycji danych generuje kolejne problemy, które sprawiają, że program musiałby rozrosnąć się do dużo większych rozmiarów i stać się zupełnie czymś innym.. a nie o to tutaj chodzi :)

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sie 2009, 21:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2007, 10:19
Posty: 780
Lokalizacja: Września
Witaj Piotrku!

Po przeniesieniu danych z genopro, w którym mam zdjęcia, niestety brakuje tych fotek w geneabook. Pewnym problemem jest dla mnie to, że niektóre imiona i nazwiska nie odmieniają się. Z kolei wtedy, gdy wejdę w informację o programie, to już nie mogę z tego wyjść. Muszę wyłączyć komputer, bo ciągle przewija się to.

Pozdrawiam
Jarek

_________________
Gdzie i kiedy, na Kujawach lub w Wielkopolsce, wzięli ślub Józef Górski i Marianna Pytlińska (ok. 1829 r.) oraz Wiktor Górski i Marianna Nalazek (ok. 1860 r.)? Gdzie ok. 1803 r. urodził się Józef Górski?

http://www.gorscy.org.pl/

haplogrupa: I-M253


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sie 2009, 22:45 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Jarek napisał(a):
Po przeniesieniu danych z genopro, w którym mam zdjęcia, niestety brakuje tych fotek w geneabook.

Jeśli adresy do zdjęć są zapisane relatywnie, to wtedy plik gedcom musi znajdować się w tym samym katalogu, w którym wszystkie inne pliki z drzewem genealogicznym. Z GenoPro na pewno Geneabook współpracuje :)

Jarek napisał(a):
Pewnym problemem jest dla mnie to, że niektóre imiona i nazwiska nie odmieniają się.

Przewidziałem to i stworzyłem w programie edytor imion i nazwisk. Teoretycznie program potrafi odmienić dziesiątki tysięcy nazwisk, ale wiadomo że zawsze znajdą się inne od wszystkich, z którymi sobie nie poradzi. Trzeba je wtedy dopisać samemu do bazy.

Jarek napisał(a):
Z kolei wtedy, gdy wejdę w informację o programie, to już nie mogę z tego wyjść. Muszę wyłączyć komputer, bo ciągle przewija się to.

W okienko to wystarczy kliknąć lewym klawiszem myszy - powinno się zamknąć. Jeśli z jakiś powodów program nie odpowiada (dowolny program, nie tylko Geneabook), należy wcisnąć klawisze Ctrl+Alt+Del i zakończyć go wybierając z listy i klikając na "Zakończ zadanie".

Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sie 2009, 14:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2007, 10:19
Posty: 780
Lokalizacja: Września
Witaj Piotrek !

Dzięki za wyjaśnienie :-) A w jaki sposób utworzyć indeks nazwisk na ostatnich stronach księgi zapisywanej w wordzie?

Pozdrawiam
Jarek

_________________
Gdzie i kiedy, na Kujawach lub w Wielkopolsce, wzięli ślub Józef Górski i Marianna Pytlińska (ok. 1829 r.) oraz Wiktor Górski i Marianna Nalazek (ok. 1860 r.)? Gdzie ok. 1803 r. urodził się Józef Górski?

http://www.gorscy.org.pl/

haplogrupa: I-M253


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sie 2009, 14:35 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Wszystko jest opisane na stronie internetowej. Bezpośredni link do instrukcji dodawania indeksu:
http://www.software.skalecki.net/indeksos.htm

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sie 2009, 18:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2007, 10:19
Posty: 780
Lokalizacja: Września
Dzięki za wyjaśnienie.

Pozdrawiam
Jarek

_________________
Gdzie i kiedy, na Kujawach lub w Wielkopolsce, wzięli ślub Józef Górski i Marianna Pytlińska (ok. 1829 r.) oraz Wiktor Górski i Marianna Nalazek (ok. 1860 r.)? Gdzie ok. 1803 r. urodził się Józef Górski?

http://www.gorscy.org.pl/

haplogrupa: I-M253


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sie 2009, 11:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sty 2009, 00:36
Posty: 19
Lokalizacja: Leszno
W wersji demo programu zauważyłem pewne mankamenty: program nie ustawia właściwie chronologii zawartych małżeństw danej osoby, np. najpierw opisuje drugie małżeństwo mojego pradziadka z 1912 r., a dopiero w drugiej kolejności pierwsze - z 1889 r. Program nie uwzględnia też wszystkich małżeństw zawartych przez dzieci tego pradziadka. Dodam, iż plik Gedcom importowałem z Moich Krewnych. Może to wina MK?

_________________
Pozdrawiam
Robert


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sie 2009, 11:18 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Jeśli chodzi o kolejność małżeństw, to Geneabook ustawia dokładnie taką jak w pliku gedcom. Jeśli tam są one poprzestawiane, tak samo będzie to wyglądało w księdze. Niestety w Geneabook nie ma możliwości edytowania czegokolwiek, tak więc wszelkie poprawki trzeba wcześniej wykonać w programie, w którym pracujemy (w moi krewni chyba jednak nie jest to takie łatwe). Oczywiście w takiej sytuacji jeśli przy obydwu małżeństwach mamy daty, mógłby układać je rosnąco.

Co do braku niektórych małżeństw, to musiałbym już zobaczyć przykładowy gedcom, aby powiedzieć co się stało. Ogólnie to robiłem kilka razy raport na danych z tego serwisu i wszystko było OK. Może brak tych małżeństw, to kwestia wersji demo Geneabook?

Moi krewni w charakterystyczny sposób zapisują miejsca wydarzeń, co w praktyce oznacza dziwne przecinki w raporcie (jeden po drugim) i nieestetyczny wygląd. Oczywiście te przecinki ułożone są według schematu, także nie będzie problemem ich programowe wyeliminowanie.

Pozdrawiam
Piotr Skałecki


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lis 2009, 20:55 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 cze 2009, 21:01
Posty: 649
Lokalizacja: Niemcy
Witam,

właśnie odkryłam program Geneabook - rewelacyjny!
Mam tylko jedno pytanie. Czy jest on kompatybilny z Linuxem (Ubuntu) ?

Pozdrawiam,
Magda


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lis 2009, 20:59 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Uruchamiałem pod Linuxem - z użyciem emulatora windowsa Wine (wystarczy zainstalować w ubuntu pakiet "wine"). Nie pamiętam czy wszystko działało, ale chyba większość funkcji tak.

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lis 2009, 23:07 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 cze 2009, 21:01
Posty: 649
Lokalizacja: Niemcy
Dziękuję za szybką odpowiedź!
Pozdrawiam,
Magda


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lis 2009, 01:38 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Tak jak Maciej napisał, powinno działać przez emulator Wine. Jeśli jest taka możliwość, zawsze najlepiej przetestować sobie wersję demonstracyjną dostępną na stronie internetowej. Jeśli ona działa, to pełna także powinna :)
Co do samego przeglądania i edycji wygenerowanego raportu, to polecam także MS Word przez Wine. OpenOffice (przynajmniej ta wersja z której korzystałem) ma problemy z poprawną interpretacją plików RTF (dokładnie to sprawdzałem - nawet sam zapisuje i odczytuje inaczej), przez co portrety osób umieszczane są na początku akapitu, zamiast po prawej jego stronie. Nie tracimy jednak przez to żadnych informacji, a jedynie zmienia się nieznacznie układ wizualny.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lis 2009, 08:07 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Piotrek, sprawdź nowe Open Office'y. Ty pewnie sprawdzałeś na wersji 2.x, a teraz już jest wersja 3.x. Niestety, pewne rzeczy, które wcześniej działały (przynajmniej jeśli chodzi o odczyt DOC) teraz działają gorzej. Inne za to lepiej, więc może poprawili coś z RTF-ami.

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lis 2009, 22:32 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Rzeczywiście korzystałem z wersji 2.x, która teraz już jest nieaktualna. Sprawdzę jak najnowszy OpenOffice obsługuje RTF i napiszę tutaj co z tego wyszło.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lis 2009, 08:52 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 cze 2009, 21:01
Posty: 649
Lokalizacja: Niemcy
Witam,

dziękuję za wszystkie wskazówki. Używam najnowszej wersji OpenOffice 3.1 i rzeczywiście zdjęcia w przykładowym raporcie są przesunięte, co nie jest aż takim problemem.
Większy problem mam za to jak na razie z zainstalowaniem demo Geneabook. Użyłam wine, ale mimo to otrzymuję komunikat: "Run-time error:'13' Type Mismatch". Może to problem z moimi ustawieniami wine'a. Jak będę miała wolną chwilę spróbuję jeszcze raz.

Pozdrawiam,
Magda


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lis 2009, 10:22 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Witaj!

Co prawda na chwilę obecną nie mam nigdzie zainstalowanego Linuksa, także nie mam za bardzo jak tego sprawdzić, ale może dojdziemy do tego co powoduje błąd i uda się go usunąć. Jeśli mogę Cię o to prosić, odpowiedz na te pytania:
1. Błąd pojawia się podczas instalacji, czy już przy uruchamianiu programu?
2. Rozumiem, że kiedy pojawi się błąd, program się wyłącza?
3. Masz polskojęzyczny, czy niemieckojęzyczny system operacyjny?

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lis 2009, 11:10 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Piotrek, a może w przyszłości zaimplementujesz też wykorzystanie ODT? OpenDocument to format XML-owy, a specyfikacja jest dostępna w internecie. (np. linki ze strony: http://en.wikipedia.org/wiki/OpenDocume ... cification )
M.

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lis 2009, 11:57 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 cze 2009, 21:01
Posty: 649
Lokalizacja: Niemcy
Witaj,

a więc moje odpowiedzi na zadane pytania:

1. Błąd pojawia się gdy chcę program uruchomić. Niby jest zainstalowany, ale gdy chcę go otworzyć pokazuje się tylko komunikat o błędzie.
2. Program się nie wyłącza, bo nawet nic się nie pokazuje oprócz komunikatu o błędzie.
3. Mam niemieckojęzyczną wersje systemu.

Dziękuję Ci za chęć pomocy.
Pozdrawiam,
Magda


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lis 2009, 23:53 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
magandbet napisał(a):
1. Błąd pojawia się gdy chcę program uruchomić. Niby jest zainstalowany, ale gdy chcę go otworzyć pokazuje się tylko komunikat o błędzie.
2. Program się nie wyłącza, bo nawet nic się nie pokazuje oprócz komunikatu o błędzie.
3. Mam niemieckojęzyczną wersje systemu.

Dzięki za te odpowiedzi! W weekend będę mógł bliżej się przyjrzeć problemowi i postaram się coś z tym zrobić. Nie obiecuję jednak że zacznie działać na Linuksie (choć jak widać kiedyś działał), ponieważ obecnie żadnego nie posiadam. Mam nadzieję jednak, że uda się to naprawić i że jest to właśnie problem głównie związany z wersją językową systemu.

mac napisał(a):
Piotrek, a może w przyszłości zaimplementujesz też wykorzystanie ODT? OpenDocument to format XML-owy, a specyfikacja jest dostępna w internecie. (np. linki ze strony: http://en.wikipedia.org/wiki/OpenDocume ... cification )

I chyba będę musiał się temu formatowi bliżej przyjrzeć :) Dodanie następnego sposobu zapisu danych nie będzie raczej stanowiło problemu. Najwięcej czasu zajmie prawdopodobnie przebrnięcie przez dokumentację i dotarcie do odpowiednich znaczników. Co prawda projekt jest rozwijany okazjonalnie, ale może uda mi się znaleźć czas na tego typu rozwinięcie.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lis 2009, 10:13 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Nie wydaje mi się, żeby to była "wersja językowa". W linuxie ustawia się wersję językową po prostu przez ustawienia systemowe. Można wręcz zrobić tak, że każda aplikacja uruchomi się w innej wersji językowej :) W razie pytań - pisz na maila.

Może też problem być związany z bibliotekami do Visual Basica, nie pamiętam, czy były w zestawie. Pamiętam, że w jakiś wczesnych wersjach geneabook musiałem je samodzielnie ściągać i instalować; W poniedziałek mogę sprawdzić w pracy geneabook pod Ubuntu (jak zadziała to spróbuję z ustawieniami niemieckiej wersji językowej).

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lis 2009, 10:34 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Dzięki Maciej za testy! :)
Od kiedy Geneabook jest dystrybuowane z instalatorem, to wszystkie biblioteki załączane są w pakiecie. Wymaga tylko tych podstawowych VB6. Teraz już nie pamiętam dobrze, ale kiedyś chyba był właśnie problem związany z wersją językową - głównie chodziło o kropki i przecinki. Może jednak masz rację i tym razem chodzi o coś innego. Dziwi mnie tylko, że program się od razu wyłącza.. widocznie musiałem w tym miejscu wyłączyć obsługę błędów. Może jak ją przywrócę, to jakoś da się ustalić, co powoduje ten zgrzyt.

Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lis 2009, 13:20 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 cze 2009, 21:01
Posty: 649
Lokalizacja: Niemcy
Witajcie,

dziękuję Wam bardzo. Jest mi troszkę głupio, że z mojego powodu zadajecie sobie tyle trudu, ale mam nadzieję, że nie tylko ja posługuję się Linuxem w naszym gronie i kiedyś komuś też przydadzą się Wasze wskazówki.
Jeżeli nic z tego nie wyjdzie Piotrze, to nie będzie tragedii, ale będzie to kolejny powód by w końcu sprawić sobie Windowsa. :-)
O pomoc poprosiłam również mojego męża, który zdecydowanie lepiej orientuje się w Linuxie niż ja, ale też nic nie wskórał. :(
Dziękuję jeszcze raz za Wasze próby i życzę miłego weekendu.
Magda


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lis 2009, 19:53 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Bardzo dobrze, że informujesz o tego typu problemach, dzięki temu można w ogóle próbować je rozwiązać. Wcześniej nie zdawałem sobie sprawy z tego, że program może nie działać na Linuxie, a przecież mi jeszcze powinno na tym najbardziej zależeć ;)
Miejmy nadzieję że uda się z tym coś zrobić, zobaczymy jeszcze jaki wynik dadzą testy Macieja. Ja niestety w chwili obecnej do żadnych rozsądnych wniosków nie doszedłem. Po zmianie ustawień językowych, wszystko nadal działa :(

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lis 2009, 09:32 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Pod Ubuntu 9.10 program Geneabook (wersja demo) ściągnięty z internetu działa poprawnie. Wczytałem plik GEDCOM zawierający ponad 1000 osób i wygenerowałem raport, który otworzył się bez problemu w Open Office. Jedyny problem, ale podejrzewam, że to wina emulatora Wine, że niepoprawnie wyświetlają się polskie litery w menu samego programu.

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lis 2009, 10:41 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Dzięki Maciej! Czyli jednak wszystko jeszcze zależne jest od wersji Linuxa albo Wine, którą się posiada. Ostatnio jak zmieniłem sobie język w Windowsie na niemiecki, to także pojawiły mi się problemy z polskimi znakami w menu. W raporcie jednak już wszystko było poprawnie.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lis 2009, 21:25 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 cze 2009, 21:01
Posty: 649
Lokalizacja: Niemcy
Witam ponownie,

w takim razie my z mężem, rozkładamy ręce. Próbowaliśmy jeszcze raz uruchomić program Geneabook na moim komputerze, a także na innym komputerze ze starszą wersją Ubuntu i efekt był ten sam. Za każdym razem pokazuje się komunikat:
http://picasaweb.google.pl/lh/photo/KFP ... directlink
Na moim komputerze mam zainstalowaną niemieckojęzyczną wersję Ubuntu 9.10 i wine 1.0.1.
Dziękuję za przeprowadzone testy i pomoc!
Serdecznie pozdrawiam,
Magda


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 paź 2010, 16:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 sty 2009, 18:30
Posty: 109
Lokalizacja: Warszawa
Witam Piotrze.
Mam prośbę. Czy możesz zabrać na spotkanie do Mogilna -16.X.br., 1 płytę programu Geneabook?
Pozdrawiam. Edward Zając.

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Edward
edward.zajac@wp.pl

Szukam:
- Zając - okolice Bojanowa, Kiekrza i Objezierza
- Psarski - okolice Bojanowa i Rawicza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 paź 2010, 22:43 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Witam!

W Mogilnie mnie niestety nie będzie, wobec czego nie będę miał jak przekazać programu. Mogę jednak umieścić program na serwerze i dać linka do niego, tak jest nawet szybciej.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2020, 23:26 
Offline

Dołączył(a): 10 lis 2020, 17:49
Posty: 3
Przepraszam że odkopuję tak stary temat ale szukam tego programu, może mi ktoś pomóc jak zdobyć go w pełnej wersji?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2020, 07:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2227
Lokalizacja: Poznań
Tutaj możesz kupić

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2020, 22:18 
Offline

Dołączył(a): 10 lis 2020, 17:49
Posty: 3
Stronę znam ale po kliknięciu w zapłatę wyskakuje:
Informacja o płatności:
Błąd konfiguracji kontrahenta. Proszę skontaktować się ze sprzedawcą.


z autorem kontaktowałem się mailowo jakiś czas temu ale nic nie uzyskałem więcej.
...a może ktoś zna jakiś inny podobny program?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2020, 22:50 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Dzień dobry,
przepraszam za brak odpowiedzi, teraz zauważyłem, że podałem Panu kiedyś w mailu błędny link. Proszę pobrać pogram pod tym adresem: http://www.basia.famula.pl/Geneabook_setup.exe
Po zalogowaniu na swoje konto, powinien mieć Pan odblokowaną pełną funkcjonalność.
Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lis 2020, 13:10 
Offline

Dołączył(a): 03 cze 2014, 11:57
Posty: 5188
Piotrze,
wysłałam kilka dni temu wiadomość pw.

_________________
pozdrawiam Grażyna
bugakg@gmail.com

"Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim''


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lis 2020, 15:16 
Offline

Dołączył(a): 10 lis 2020, 17:49
Posty: 3
Witam Panie Piotrze
Tak - teraz można się zalogować i działa (wcześniej nie było opcji logowania)
Muszę powiedzieć że nie znalazłem żadnej dobrej alternatywy dla tego programu.
Dziękuje bardzo i pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL