Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 19:00

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 wrz 2020, 19:56 
Offline

Dołączył(a): 09 lis 2018, 19:35
Posty: 145
Pozdrawiam serdecznie,
Pytałem już o to na FB ale odzew był żaden.
Trafiłem na mur, który mi trudno przebić.
W Ostrzeszowie akt 9 w 1818 roku bierze ślub Jan Idzikowski vel Dzikowski lat 24 kucharz dworski, syn zmarłego Mateusza i Katarzyny Zarębowicz z Antoniną Malinowską z Rogaszyc lat 23, bawiącą tamże, córką Szczepana i Petroneli Rymarzowskiej. O ile Rogaszyce są do ugryzienia, to miejsce narodzin Jana bardzo niepewne bo z aktu zgonu (-wieś Starzenice akt 91/1854 par. Ruda w łódzkim) wskazuje na Środę. Czy ktoś natknął się na niego podczas badań okolicznych parafii?
Proszę o pomoc, bo wiecie jak wiarygodne są te akty, zwłaszcza kiedy zgon zgłaszają osoby z poza rodziny.
Sprawdzałem Basie, genetekę i są Dzikowscy i w Środzie i okolicach Kostrzynia. Jeno dostępu do akt nie ma. Jan urodził się około 1793, jego ojciec w chwili ślubu już nie żył, nie wiem czy wdowa po nim brała znów ślub. Była obecna na ślubie syna.
Ps Jan jako kucharz był rozschwytywany bo przenosił się często znalezione lokalizacje to Namysłaki gdzie pierworodnych trzyma do chrztu hrabina Ludovica Henrietta Marenne dd Hegnery, Parzynów, Kobylagóra, Mikorzyn, Jaroszyn, Ratyń, Zaspy Miłkowskie i Starzenice.
Dzieci rozlazły się od Tokar, Grzegorzewa, Rajska po Chelmno n.Nerem, Zaspy, Orlę k/o Ozorkowa i Kraczynki pęczniewskie.
Ps2. Pomocą może być także zgłaszanie miejsc gdzie pojawiły się nazwiska Idzikowski lub Zarębowicz. Podejrzewam, że rodzice daleko od siebie mieszkać nie mogli.Tu nie chodzi o odrobienie genealogicznej roboty za kogoś, a ograniczenie listy potencjalnych parafii wokoło. Według FS jest ich 28.

_________________
Krystian Dzikowski
For memory, for my childrens


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 wrz 2020, 15:39 
Offline

Dołączył(a): 16 mar 2014, 21:32
Posty: 38
Witam, mój wujek Piotr Idzikowski urodził się w 1892 roku w Bukownicy pow Ostrzeszów. Zmarł w Luboniu k/Poznania.
Pozdrawiam - Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 104 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL