Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 04 maja 2024, 20:55

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 lut 2016, 22:26 
Offline

Dołączył(a): 28 sty 2016, 23:19
Posty: 23
Witam, piszę ponieważ mam wielki problem i potrzebuję pomocy. Mój pradziadek Władysław Jeliński urodził się w 1909 roku w miejscowości Nowy Dwór-Gmina Szamocin. Znalazłam informacje, że Nowy dwór podlega pod Parafie Jaktorowo. Jednak jak wpisuję w wyszukiwarkę w bazie pradziad Jaktorowo - nic mi nie wyskakuje - czy to możliwe, że żadnej księgi nie ma w archiwum w Poznaniu???A może Nowy Dwór kiedyś podlegał pod inna parafie???
Bardzo dziękuję za pomoc!!!
Gosia

_________________
Pozdrawiam
Małgorzata


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lut 2016, 23:14 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2006, 11:47
Posty: 1413
Lokalizacja: Poznań
Baza pradziad nie zawiera wszystkiego.
To wyszukiwarka lokalizująca księgi głównie dla archiwów państwowych.
Brak w niej zasobów niektórych archiwów kościelnych, m.in. AA Gniezno czy AD Zielona Góra.

Jaktorowo to obecnie diecezja bydgoska, kiedyś chyba gnieźnieńska, bo księgi przynajmniej z XVIII wieku są właśnie w AA Gniezno. Nie wiem gdzie są późniejsze, może trzeba zapytać w parafii.

Uczulam na myślenie, że jeżeli miejscowość położona jest w województwie wielkopolskim, to z automatu księgi powinny być w Poznaniu. Mapa województwa nie pokrywa się z mapą archidiecezji.

_________________
Asiek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2016, 00:26 
Offline

Dołączył(a): 28 sty 2016, 23:19
Posty: 23
Tyle parafii co szukalam i wszystkie byly w bazie pradzad a tu pustka.A mam jeszcze pytanie o ile nie złamie regulaminu-czy duplikaty ksiąg znajdują sie w Archiwum Archidiecezjalnym czy sie juz nie wykonuje???

_________________
Pozdrawiam
Małgorzata


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2016, 07:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3730
Duplikaty dla parafii okolic Margonina w ogóle zaginęły. A jaktorowskie księgi od 1855 są w parafii, jest zatem ze 100 lat luki między nimi a tymi w AAG. Teraz gdy parafia odpadła do diec. bydgoskiej, pewnie poleżą u proboszcza, bo w tej diecezji archiwum na razie nie powstało. Są jednak przynajmniej zmikrofilmowane przez mormonów. Więcej się w tym temacie nie da powiedzieć.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2016, 11:43 
Offline

Dołączył(a): 10 mar 2009, 13:09
Posty: 619
Witam.
W 2009 roku korzystałem telefonicznie z pomocy proboszcza parafii w Jaktorowie w sprawie aktu chrztu mojego pradziadka urodzonego w Nowym Dworze w 1886 roku. Informacje udało mi się uzyskać. Księgi znajdowały się w parafii.
Pozdrawiam.
Grzegorz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2016, 15:19 
Offline

Dołączył(a): 28 sty 2016, 23:19
Posty: 23
Dziekuje za informacje będę dzwonila do proboszcza do Jaktorowa. Wiem ze czesc ksiąg jest u mormonów tylko ja mam problem ponieważ ja nie jestem wstanie dojechać ani do Warszawy ani do Wroclawia-musialabym kogoś nająć by za mnie przejrzał interesujące mnie księgi.A czy ktos wie pod jakie USC podlegał Nowy Dwór i Jaktorowo w latach 1890-1910???

_________________
Pozdrawiam
Małgorzata


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2016, 18:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3730
malgorzatakubis napisał(a):
A czy ktos wie pod jakie USC podlegał Nowy Dwór i Jaktorowo w latach 1890-1910???


Do 1907 Szamocin (pewnie obwód wiejski) potem Lipia Góra.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2016, 18:58 
Offline

Dołączył(a): 10 mar 2009, 13:09
Posty: 619
malgorzatakubis napisał(a):
Dziekuje za informacje będę dzwonila do proboszcza do Jaktorowa. Wiem ze czesc ksiąg jest u mormonów tylko ja mam problem ponieważ ja nie jestem wstanie dojechać ani do Warszawy ani do Wroclawia-musialabym kogoś nająć by za mnie przejrzał interesujące mnie księgi.A czy ktos wie pod jakie USC podlegał Nowy Dwór i Jaktorowo w latach 1890-1910???


Można poczekać na opublikowanie skanów na które osobiście czekam :

http://szukajwarchiwach.pl/55/575/0/?q= ... 1#tabSerie

lub poprosić osobę , która odwiedza AP Piła viewtopic.php?f=2&t=1951
Pozdrawiam.
Grzegorz


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL