Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 29 kwi 2024, 00:30

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 08 maja 2015, 14:35 
Offline

Dołączył(a): 16 lip 2013, 23:03
Posty: 7
Mój dziadek Wojciech Rosik z Oporówka służył w armii Pruskiej i walczył pod Verden. Po zakończeniu wojny zdemobilizowany, wracał do domu. W Głogowie został zatrzymany przez Niemców i internowany.Przebywał w obozie dla internowanych w Żaganiu wraz z innymi Wielkopolanami.W załączeniu zdjęcie, na którym mój dziadek/ Z FLETEM/. Może w czyimś posiadaniu jest takie zdjęcie. Prawdopodobnie osoby znajdujące się na zdjęciu otrzymały takie zdjęcia.Może ktoś wie kim są osoby ze zdjęcia?

http://postimg.org/image/6b3cng163/0d1c39f5/

Pozdrawiam: Jan Kaczmarek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poszukuję.
PostNapisane: 25 cze 2015, 21:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2015, 18:52
Posty: 696
Witam !
Postanowiłem nie otwierać nowego wątku , chciałbym wszystkich zainteresowanych prosić o pomoc !
Polegać ona będzie na identyfikacji osoby z zdjęcia, które zamieszczam poniżej;
http://zapodaj.net/f8147cd14488f.jpg.html
Interesują mnie losy tej pani,[ czy ktoś z PAŃSTWA rozpoznaje tą panią? gdzie mieszka, bądź w drastycznej wersji gdzie jest pochowana]
Za zaangażowanie i pomoc DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM.

_________________
Pozdrawiam
Marek

*Dum tempus habemus, operemur bonum.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 paź 2015, 12:26 
Offline

Dołączył(a): 04 paź 2015, 16:11
Posty: 6
Lokalizacja: Lutogniew
Proszę o pomoc w identyfikacji osób ze zdjęcia. Obecnie kojarzę tylko jedną osobę, najmniejszą dziewczynkę z prawej strony - prawdopodobnie jest to Stanisława Zmyślona z domu Konieczna (1933-2003).
Tutaj link do zdjęcia:
https://www.dropbox.com/s/nh4sk8nyzid3wa5/romanow-ok-1937.jpg?dl=0

Aby zyskać lepszą jakość tego zdjęcia, proszę pobrać je na komputer i powiększyć. W prawym górnym rogu kliknąć na pobierz, a następnie wybrać Bezpośrednie pobieranie. Zdjęcie trochę waży, ponieważ chciałam aby była dobra jakość.


Ostatnio edytowano 05 paź 2015, 20:52 przez renata68, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 paź 2015, 19:42 
Offline

Dołączył(a): 09 paź 2013, 14:30
Posty: 588
Trudno porównać fotografie kiedy jedno jest w pionie drugie w poziomie. Na pierwszy rzut oka panowie podobni, ale po przyjrzeniu się bliżej stwierdziłam różnice oto one;
Różnice osoby na zdjęciu 2 do osoby na zdjęciu 1
1. Inny kształt brwi oraz ich układ -niż osoba,ze zdjęcia nr 1
2. Inny kształt uszu -jedno ucho odstające drugie przyległe inne niż u osoby ze zdjęcia nr.1
3. Inny kształt nosa. Osoba na zdjęciu nr 2 ma szerszy nos u nasady oraz węższe nozdrza. Osoba na zdjęciu nr.1 ma węższy nos u nasady za to ma szersze nozdrza.
4. Inna budowa brody oraz brak na niej charakterystycznego dołka lub blizny. Osoba na zdjęciu nr 2 jest starsza od osoby na zdjęciu nr.1 wobec tego blizna byłaby również u niej widoczna.
5. U osoby nr 2 widzę charakterystyczne jabłko Adama, którego nie posiada osoba nr.1
6. Inny układ kości policzkowych- u osoby nr 1 bardziej wystające kości policzkowe niż u osoby nr.2
7. Inny kształt ust. Pan na zdjęciu nr 2 ma węższe usta niż osoba na zdjęciu nr.1
8. Pan ze zdjęcia nr.2 ma także charakterystyczną bruzdę koło nosa , czego osoba na zdjęciu nr.1 nie będzie posiadać ze względu na inny układ twarzoczaszki..

Według mojego skromnego zdania na zdjęciu nr 2 nie ma osoby ze zdjęcia nr.1


Pozdrawiam,
Mirka G.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 paź 2015, 20:58 
Offline

Dołączył(a): 04 paź 2015, 16:11
Posty: 6
Lokalizacja: Lutogniew
Dziękuję bardzo za odpowiedź, ale nie o to mi chodziło, nie o porównanie. Chcę tylko zidentyfikować osoby na tym zdjęciu.
Zmieniłam link i teraz jest już samo to zdjęcie, aby nie wprowadzać ludzi więcej w błąd.
Jeśli Pani kojarzy jakieś osoby na zdjęciu, to proszę napisać. Dziękuję.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 paź 2015, 21:46 
Offline

Dołączył(a): 09 paź 2013, 14:30
Posty: 588
Jak Pani chce zidentyfikować osoby na zdjęciu jak ich Pani sama nie zna?
Do ich identyfikacji potrzebne są zdjęcia porównawcze dobrze też gdyby osoba, która jest zainteresowana ich identyfikacją znała imiona i nazwiska tych osób. Na ich podstawie dopiero można ustalić czy dana osoba jest na określonym zdjęciu czy jej nie ma.
Poprzez porównanie zdjęć wykluczyłam Pani osobę ze zdjęcia nr.1
Resztę osób bez jakichkolwiek zdjęć porównawczych skojarzyć się nie da.

Pozdrawiam,
Mirka G.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 paź 2015, 18:23 
Offline

Dołączył(a): 04 paź 2015, 16:11
Posty: 6
Lokalizacja: Lutogniew
Gdybym znała te osoby, to tego zdjęcia nie wystawiałabym.Chodzi mi o to,że może ktoś zobaczy to zdjęcie i rozpozna kogoś np.swoją ciocię albo babcię. Dzięki za zainteresowanie i pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 paź 2015, 19:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sie 2015, 07:29
Posty: 146
Lokalizacja: Poznań
Witam, podłączę się pod wątek. Chciałabym prosić o pomoc w identyfikacji osób ze zdjęcia z albumu mojego pradziadka (może ktoś ma w swoim albumie podobne), Zygmunta Stelmacha. Jego rodzice, Wojciech Stelmaszewski (po ślubie nazwisko został zmienione przez Niemców na Stelmach) i Władysława z domu Kulczyńska mieszkali we Wroniawach i tam najprawdopodobniej zostało zrobione to zdjęcie. Z opowiadań rodzinnych wiem, że Wojciech Stelmach/Stelmaszewski był zarządcą na (jakimś) majątku we Wroniawach. Zdjęcie pochodzi najprawdopodobniej z okolic 1930 roku, chłopak po środku to mój pradziadek, osoba obok niego może być jego matką (choć nie mam pewności), reszty obecnych tam osób nie jestem w stanie zidentyfikować.

Obrazek

_________________
Pozdrawiam
Monika


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 paź 2015, 20:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sty 2013, 12:23
Posty: 78
Lokalizacja: Poznań
Do Pana Jana Kaczmarka:
Proszę mi wybaczyć, ale Pański dziadek został sfotografowany z klarnetem, nie fletem :)

_________________
Pozdrawiam,
Mariusz
___________


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lis 2015, 19:47 
Offline

Dołączył(a): 04 paź 2015, 16:11
Posty: 6
Lokalizacja: Lutogniew
Dzień dobry.
Mam kolejne zdjęcie do identyfikacji - chodzi mi o ich imiona i nazwiska.
To drugie zdjęcie to ponowienie trzeciego wpisu w tym temacie, ponieważ nie mogłam już więcej go edytować. Pochodzi ono z ok. 1937 roku z wsi Romanów niedaleko Krotoszyna.
Najmniejsza dziewczynka z prawej strony to prawdopodobnie Stanisława Zmyślona z domu Konieczna (1933-2003). Więcej nie znam.
Z góry dziękuję.
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 108 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL