Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 kwi 2024, 17:54

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 07 lis 2008, 14:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2007, 11:03
Posty: 201
Lokalizacja: Zwierzyn k/ Strzelc Kraj.
Witam.
Będę miała ten czerwony szalik.Jednak obawiam się spóźnienia pociągu.Coś kolejarze "rozrabiają" .Dlatego proszę liczyć mnie do obiadu.
Pozdrawiam Ewa

_________________
Tatarzynska Ewa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2008, 14:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 wrz 2007, 08:46
Posty: 725
Lokalizacja: Poznań
Ewo, w Poznaniu mają rozrabiać dopiero w przyszłym tygodniu ;) więc myślę, że jutro spokojnie i bez niespodzianek dojedziesz do celu.

_________________
pozdrawiam
Magda


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2008, 16:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2007, 10:19
Posty: 780
Lokalizacja: Września
Moniko, ja jadę z Wrześni do Gniezna.

Pozdrawiam
Jarek

_________________
Gdzie i kiedy, na Kujawach lub w Wielkopolsce, wzięli ślub Józef Górski i Marianna Pytlińska (ok. 1829 r.) oraz Wiktor Górski i Marianna Nalazek (ok. 1860 r.)? Gdzie ok. 1803 r. urodził się Józef Górski?

http://www.gorscy.org.pl/

haplogrupa: I-M253


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2008, 17:17 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Życzę wszystkim uczestnikom zjazdu z okazji II rocznicy istnienia Towarzystwa, oraz tym , którzy z różnych względów nie mogą się tam znaleźć jutro, aby działalnosć w WTG przełożyła się na trwałe przyjacielskie i koleżeńskie związki i owocowała wspaniałymi pomysłami.
Gratuluję wszystkim dotychczasowych osiągnięć. Cieszę się, że jestem w Waszym "Gnieździe".
Miłego spotkania.
Pozdrawiam serdecznie Genowefa.

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2008, 19:39 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2008, 19:41
Posty: 38
I ja pragnę się przyłączyć do życzeń tym bardziej, że nie będę mógł osobiście się zjawić na spotkaniu pomimo, że takie miałem plany. Niestety jutro o tej właśnie porze mam uroczystość w Katedrze w Kaliszu, na której muszę być obecny. Szkoda, bo cieszyłem się na ten wyjazd. W każdym razie Wszystkiego Najlepszego i "aby do przodu" Serdeczne pozdrowienia - Ludwik z Rodziną


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2008, 22:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 16:04
Posty: 618
Lokalizacja: Turek
Genowefa napisał(a):
Życzę wszystkim uczestnikom zjazdu z okazji II rocznicy istnienia Towarzystwa, oraz tym , którzy z różnych względów nie mogą się tam znaleźć jutro, aby działalnosć w WTG przełożyła się na trwałe przyjacielskie i koleżeńskie związki (...).

A może jeszcze trwalsze związki?
Może doczekamy się związków małżeńskich skojarzonych dzięki WTG :D ?

_________________
Pozdrawiam
Darek 100

Uzyskałeś darmową pomoc na naszym forum? Znalazłeś przodków w naszych projektach? Wspomóż nas, nic Cię to nie kosztuje:
https://fanimani.pl/wtggniazdo/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2008, 23:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2538
Lokalizacja: Mnichowo
To Ci Darku powiem , że kolejność u nas coś nie taka. Dzieci się zapowiadają w naszej rodzinie genealogicznej, a związki małżeńskie to czekają aż studia skończą . A tych dzieci to dwójka będzie. Przed prezesem nic się nie ukryje. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lis 2008, 12:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2007, 17:37
Posty: 108
Lokalizacja: Hamilton, Kanada
A moze jakias relacja na ZYWO????

_________________
Niech zyja przodkowie!

http://malgorzata-przodkowie.blogspot.com/

Nowak/Nowaczyk z par. Objezierze, Rogalscy, Skok z par. Ceradz Koscielny, Zagajewscy z par. Objezierze, Koper/Koperek/Koperski z par. Cerekwica


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lis 2008, 20:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 16:04
Posty: 618
Lokalizacja: Turek
Małgosiu, relacji na żywo nie było, ale miło nam było zobaczyć Cię na wielkim ekranie i usłyszeć Twoje pozdrowienia.
Podobnie, tylko wirtualnie, była z nami Ewa Vitovec z Austrii i Krzysztof Dobrzyński z Toronto.

_________________
Pozdrawiam
Darek 100

Uzyskałeś darmową pomoc na naszym forum? Znalazłeś przodków w naszych projektach? Wspomóż nas, nic Cię to nie kosztuje:
https://fanimani.pl/wtggniazdo/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lis 2008, 21:18 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2006, 11:47
Posty: 1411
Lokalizacja: Poznań
Uffff!
Zmęczona ale szczęśliwa :)

_________________
Asiek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lis 2008, 22:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2007, 05:50
Posty: 495
Lokalizacja: Poznań
Było cudownie, szkoda, że tak szybko się skończyło.
Kasia K

_________________
Katarzyna Krüger
Szukam Krüger, Krystman, Rusznica, Tuszyński.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lis 2008, 22:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 wrz 2007, 08:46
Posty: 725
Lokalizacja: Poznań
Pierwsze wrażenia podobne, jak u dziewczyn. Refleksje przyjdą jutro jak trochę ochłonę ;)
Cudownie było znowu Was wszystkich zobaczyć, poznać w realu nowe osoby, zapomnieć się w gadulstwie - jak to powiedział amatOR, wreszcie ktoś chciał słuchać tego, co mamy do powiedzenia :)
Jak zawsze pozostał niedosyt i żal że nie udało się porozmawiać ze wszystkimi, ale będzie na co czekać!

_________________
pozdrawiam
Magda


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lis 2008, 23:30 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Hej

wojciech napisał(a):
To Ci Darku powiem , że kolejność u nas coś nie taka. Dzieci się zapowiadają w naszej rodzinie genealogicznej, a związki małżeńskie to czekają aż studia skończą . A tych dzieci to dwójka będzie. Przed prezesem nic się nie ukryje. :)


Czyżby Wojtek w ten sposób chciał nam zakomunikować, że będzie miał bliźniaki? Gratulacje!!! :)

D-100 napisał(a):
Małgosiu, relacji na żywo nie było, ale miło nam było zobaczyć Cię na wielkim ekranie i usłyszeć Twoje pozdrowienia.
Podobnie, tylko wirtualnie, była z nami Ewa Vitovec z Austrii i Krzysztof Dobrzyński z Toronto.


Należy dodać, że były jeszcze pozdrowienia od Ireny Koniecznej oraz Basi Jury - odczytane przez Basię, a Teresa oraz Andreas zaszczycili nas osobiście!

casey napisał(a):
Było cudownie, szkoda, że tak szybko się skończyło.
Kasia K


Oj, tak. No i jak zwykle nie było czasu z każdym porozmawiać. Nadrobimy w przyszłości, na kolejnych spotkaniach.

Oczywiście czekamy na sprawozdania, choć coś czuję, że nasza Skrybka będzie miała tym razem konkurencję.

Osoby pstrykające zdjęcia proszę o przysyłanie ich do mnie w celu wstawienia na stronę.

Pozdrawiam
Maciej

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lis 2008, 23:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2007, 20:16
Posty: 468
Lokalizacja: Wieleń
Witam,
wielka szkoda, że nie uczestniczyłem we wcześniejszych spotkaniach!!!

Pozdrawiam

_________________
Antoni Sikorski ur. ok. 1836, od 1860 mąż Rozalii Laskowskiej, szewc w Trzemesznie - gdzie i kiedy się urodził? gdzie i kiedy zmarł?
Jakub Rutkowski, ur. 1809/1812, zm. 1839 w Gałowie/Szamotuły, od 1834 mąż Doroty Paplaczyk - gdzie i kiedy się urodził?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lis 2008, 08:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2538
Lokalizacja: Mnichowo
Narada w sprawie kompostu. Same tuzy genealogii. I o takich sprawach wczoraj rozprawiano :D
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8c9 ... b7aa9.html
Kliknij galeria

Zmieniłem na fotosik .


Ostatnio edytowano 09 lis 2008, 10:06 przez wojciech, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lis 2008, 09:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 16:04
Posty: 618
Lokalizacja: Turek
Wojtku, nie można obejrzeć! Woła hasło, którego nie znam :?

_________________
Pozdrawiam
Darek 100

Uzyskałeś darmową pomoc na naszym forum? Znalazłeś przodków w naszych projektach? Wspomóż nas, nic Cię to nie kosztuje:
https://fanimani.pl/wtggniazdo/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lis 2008, 11:19 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
A ja do dzisiaj czuję zmęczenie i rozleniwienie po wczorajszym spotkaniu. Naprawdę świetna impreza, z mnóstwem wspaniałych ludzi! :) Czekam z niecierpliwością na fotki z imprezy.

Piotrek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lis 2008, 12:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2336
Lokalizacja: Gniezno
Piotr obiecałeś zamieścić na necie pozdrowienia z zagranicy dla WTG Gniazdo

Ja korzystam z programu hfs.exe do przesyłania z dysku na dysk via internet do dużych plików.
Zdjęcia moje i innych uczestników, pozdrowienia fragmenty na wideo, powinnien powstać strawnny filmik z rocznicy w Gnieźnie.
Czekam na zdjęcia z tej imprezy.
Jeśli będa przesyłane to proszę na adres.
do 4mb leszekkabacinski@neostrada.pl
10mb- 20mb leszekkabacinski@gazeta.pl
myśle, że powstanie jak zawsze strona/link tego spotkania i będzie można wykorzystać zdjęcia do filmiku z tego spotkania - niestety zdjęcia ze strony maja za małą rozdzielczość - to takiej prezentacji potrzeba jest orginalna rozdzielczość, lub 1248 piksli
Warunki oświetleniowe nie pozwalają rejestrować w " ładnych " kolorach ale fragmenty ścieżki dzwiękowej można zastąpić Waszymi zdjęciami.
Wykonywaliście Ciekawe zdjęcia grupowe przed restauracją i w restauracji Królewska, zakończyłyby ten dzień w sugerowanej prezentacji z tego spotkania.
Nie będzie to 100% spotkania i wystąpień, ale może uda się uchwycić ten klimat i pare minut z tego spotkania.


10mb- 20mb leszekkabacinski@gazeta.pl

Ps. licze na przesłanie zdjęcia o które z Alą Poprosiliśmy przy naszym drzewku po zakończeniu spotkania.

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lis 2008, 14:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 13:26
Posty: 54
Lokalizacja: Łódż
Pozwalam sobie podziękować w imieniu małej liczebnie ,ale silnej duchem genealogicznym, grupki z Łodzi za: zaproszenie na wspaniale zorganizowane spotkanie, za ciekawe ,momentami orginalne, w treści wystąpienia, za ciepłą, prawie rodzinną atmosferę (tak,tak, tak było!), za..Jednym słowem za wszystko co się działo w ciągu tych paru godzin. Iwona

_________________
Serdecznie pozdrawiam
Iwona Łaptaszyńska


Poszukuję: Marynowski,Jaszczyński, Łaptaszyński.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lis 2008, 14:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2007, 11:03
Posty: 201
Lokalizacja: Zwierzyn k/ Strzelc Kraj.
Witam .
Tak się "nagadałam" wczoraj że od rana milczę.Było wspaniale, ciepło i rodzinnie.
Czuło się atmosferę przyjaźni .Andreas i Eugeniusz napewno mają mnie dosyć na rok.
Nie wspomnę o koleżanakach, które okazałay się wszystkie fantasyczne . Pozdrawiam Ewa

_________________
Tatarzynska Ewa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lis 2008, 15:04 
Offline

Dołączył(a): 29 lis 2006, 21:05
Posty: 23
Lokalizacja: Toruń
I ja byłam, rozmawiałam, słuchałam... Wróciłam godzinkę temu.

Tu dziękuję raz jeszcze Wojtkowi i pozostałym organizatorom, przyjaciołom i znajomym za rozmowy, nastrój, energię, ciepełko... Za wszystko.

Za rok przyjadę znowu. Buziaczki wszystkim, Ewa

P.S. Wojtku, szkoda, że nie mogę obejrzeć zdjęć. Wrzuć jakieś na forum, albo podaj link. Z 'Fotosika' są i dla mnie niedostępne. A już się niecierpliwię bardzo!

_________________
Pozdrawiam cieplutko, Ewa Szczodruch


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lis 2008, 16:00 
Offline

Dołączył(a): 29 paź 2007, 15:13
Posty: 40
Lokalizacja: Sopot
Kochani! Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć we wczorajszej uroczystości. Było fantastycznie. Wróciliśmy do domu po północy, potwornie zmęczeni (pociąg na trasie zrobił półgodzinne opóźnienie) ale bardzo szczęśliwi. Oby więcej tak sympatycznych i tak owocnych genealogicznie i towarzysko spotkań :)
Pozdrowienia dla Wszystkich!

_________________
pozdrawiam,
Ania

poszukuję: Skupniewicz, Baberowski, Schaar, Domicz, Krzyżankowski, Kruszonek, Osięgłowski, Bielawski, Kapuściński, Torzecki, Stachowski (Leszno-Gostyń), Cichocki (Śrem-Kościan), Dziuba, Cieślak, Głowieńkowski, Sonek, Pomorski.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lis 2008, 16:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2008, 20:01
Posty: 164
Lokalizacja: Łódź
Witam serdecznie.

Przyłączam się do podziękowań Iwonki w imieniu łódzkiej ekipy, obecnej na spotkaniu. Merytoryczne wykłady, ciekawe i sympatyczne "pogaduchy" w małych grupkach, możliwość nawiązania nowych kontaktów z Bracią Genealogiczną, ale przede wszystkim ... niesamowita, przyjacielska atmosfera!
Ten wczorajszy dzień w Gnieźnie na długo pozostanie w mojej (młodego stażem genealoga-amatora) pamięci.
Gratuluję autorom pięknie wydanego i jakże ciekawego w treści, II Rocznika WTG "Gniazdo".
Czyta się jednym tchem, z poczuciem pieczołowitości i ... wielkiego serca autorów do tego, o czym piszą.

Pozdrawiam ... i czekam już na kolejne spotkanie!

Anna Stręgiel

_________________
Pozdrawiam.
Anna S.

Poszukuję:
- aktu urodzenia Stefana Rudnickiego, ok. 1780 r. - okolice: Kalisza, Pleszewa, Ostrowa Wlkp., a może Ostrzeszowa...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lis 2008, 17:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lis 2006, 19:23
Posty: 18
Lokalizacja: Grodków
Przed chwilą dotarłem do domu i spieszę z gratulacjami za wspaniale zorganizowane Spotkanie.
Resztę jak widzę już inni opisali.

_________________
Pozdrawiam
Zygmunt Wąsiński
http://klan-wasinski.manifo.com
Szukam: May, Łakoma, Balcerkiewicz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lis 2008, 17:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lut 2007, 00:56
Posty: 61
Lokalizacja: Łódź
Gratulacje i podziękowania dla Wojtka (wszak robi za frontmena), Jacka za prowadzenie, Asi za opracowanie i dla wszystkich, wszystkich innych za uśmiechy, rozmowy, kawę i ciasteczka (osobliwie za pyszne rogaliki).
Podziękowałem także już z samego rana na Forgenie, aby cała Polska wiedziała jak się w Poznaniu działa :)

Pozdrawiam serdecznie
Waldek Fronczak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lis 2008, 18:34 
Offline

Dołączył(a): 12 gru 2006, 21:49
Posty: 216
Lokalizacja: Poznan
A ja chciałam podziękować wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Przecież bez Was nie byłoby tej atmosfery i tych pogaduszek. Miło było mi spotkać się z tymi których już znałam i z tymi, których teraz dopiero zobaczyłam w „realu”. Żal mi tych, którzy chcieli być z nami a nie mogli.

Janka Król


Ostatnio edytowano 09 lis 2008, 21:36 przez jankakrol, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lis 2008, 20:20 
Offline

Dołączył(a): 01 mar 2007, 17:56
Posty: 64
Lokalizacja: Łódź
Ja również cieszę się, że udało mi się przyjechać na to spotkanie. Byłem rok temu i mam nadzieję, że jeszcze wiele razy będę w tych spotkaniach uczestniczył. Mimo iż prawie nikogo z Was nie znam, to czuje się jak w najlepszej rodzinie. A stopniowo także nawiązuje kontakty, które mam nadzieję zaowocują w przyszłości. Raz jeszcze dziękuję za miłe chwile.
Pozdrawiam Wszystkich - Andrzej Nowak z Łodzi


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lis 2008, 21:35 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lis 2007, 17:27
Posty: 891
Lokalizacja: Kalisz / Poznań
Gratulowałem już na "forgenie", chociaż powinienem najpierw tutaj...Mam nadzieję że wybaczycie! :)
Udało mi się być na spotkaniu rocznicowym, a jak ktoś by mi powiedział że się nie podobało to bym pogryzł chyba :twisted: Bardzo, bardzo dziękuję organizatorom za ciekawie przygotowany plan dnia, interesujące wykłady, wciągający rocznik i przede wszystkim za świetną atmosferę!

Pozdrawiam serdecznie!! :D

_________________
Pozdrawiam
Kuba


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lis 2008, 21:42 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Kuba_Wojtczak napisał(a):
Gratulowałem już na "forgenie", chociaż powinienem najpierw tutaj...Mam nadzieję że wybaczycie! :)
Udało mi się być na spotkaniu rocznicowym, a jak ktoś by mi powiedział że się nie podobało to bym pogryzł chyba :twisted: Bardzo, bardzo dziękuję organizatorom za ciekawie przygotowany plan dnia, interesujące wykłady, wciągający rocznik i przede wszystkim za świetną atmosferę!

Pozdrawiam serdecznie!! :D


Hej,

ja również się cieszę, że byliście z p.Jadwigą na spotkaniu. Szkoda, że poszliście tak szybko, bo chciałem jeszcze poznać Was osobiście z Prezesem :)

Na następne spotkanie czuj się oczywiście zaproszony osobiście (to a propos postu na forgenie).
Pozdrawiam
Maciej

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lis 2008, 23:30 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lis 2007, 17:27
Posty: 891
Lokalizacja: Kalisz / Poznań
Oboje, zarówno ja jak i Pani Jadwiga byliśmy bardzo szczęśliwi że mogliśmy być tam z Wami!
Widzę, że dobrze że zażartowałem na forgenie :D :D :D
Do niedalekiego spotkania (to a propos wizyty w Kaliszu i w Opatówku) :)

_________________
Pozdrawiam
Kuba


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2008, 08:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 paź 2007, 19:44
Posty: 126
Lokalizacja: Bytów
Kochani, dopiero odespałam nasze pogaduchy i podróż. Jak zwykle skończyłam spotkanie wśród tych ostatnich, bo dopiero wczoraj około 11.00 pożegnalam się z genealogami- Z Tereską i jej uroczym mężem. Pogaduchy - te wczesne i te późno-nocne ;-), wspaniałe wykłady - częściej muszę pamiętać o kopiach i o wydrukach!, O własnej klepsydrze, to jeszcze może nie... ;-) Ani opowieść o Koperniku była jak najlepsza książka sensacyjna, aż mnie zęby zabolały, na myśl o wyrywaniu ich czaszce, i trzymam kciuki, by udało się znaleźć to żeńskie DNA dla porównania.
Kochani bardzo Wam wszystkim dziękuję, za to, że znów mogłam być z Wami, że była okazja do pogaduch, nauki, śmiechu, do bycia razem, do poznania bliżej osób już znanych i tych, z którymi dopiero teraz była okazja zamienić więcej słów. A jaka mądra wróciłam do domu! Już nawet wiem, ile stolic miała Polska (wydawałoby się proste pytanie...), kto jest "nosicielem" inteligencji i, że te prawdziwe Marcińskie rogale nie mogą mieć kokosowych dodatków ;-) A ponieważ wśród dlugopisów od Iwonki, był taki z kompasem(!) to już zawsze trafię na Wasze rocznicowe spotkania ;-)
Ściskam serdecznie Wszystkich organizatorów za super uroczystość, za pyszną herbatkę, ciasteczka, wino, ale przede wszystkim, za to, że każdy z nas - gości czuł, że przyjechał do najbliższej, ukochanej rodziny i tak też był przez Was traktowany. Jesteście wspaniali.
Wszystkim, którzy podobnie jak ja byli tam gośćmi - dziękuję za Wasze towarzystwo, za rozmowy i przede wszystkim za to, że byliście.
Kłaniam się nisko
Małgorzata Żywicka - wasza Margola Blewąska

_________________
Z pozdrowieniami Małgorzata Żywicka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2008, 12:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 paź 2007, 19:44
Posty: 126
Lokalizacja: Bytów
Ps. Właśnie znalazłam w księdze adresowej Poznania z 1872 roku!, że Piotr Blewąski mieszkał w Poznaniu na Muhlenstr. i uczył się robić Świętomarcińskie rogale ;-) Backerlehring - to uczeń piekarski, chyba?
Pozdrawiam!

_________________
Z pozdrowieniami Małgorzata Żywicka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2008, 14:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 23:03
Posty: 472
Lokalizacja: Bydgoszcz / Braunschweig
Hallo,
przede wszystkim dziekuje bardzo moim kolezankom i kolegom z "Gniazda" za wspaniale zorganizowanie spotkania. Jest mi troche glupio, ze zawsze przyjezdzam " na gotowe", ale mam nadzieje ze kiedys bede miala okazje do rewanzu.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich z ktorymi musialam sie pozegnac chociaz rozmowy byly jeszcze czesto nie dokonczone...i tych z ktorymi zdazylismy sobie tylko powiedziec "dzien dobry" lub "do zobaczenia" ... a takze tych, z ktorymi spotkalismy sie tylko wzrokiem, bo nieublagany czas nie pozwolil na wiecej...

Jeszcze wczoraj poznym wieczorem ktos mnie zapytal na GG:
faktycznie bylo tak cudownie jak pisza na forach ??
odpowiedzialam:
bylo jeszcze cudowniej - naprawde !!

Teresa

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Teresa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2008, 17:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2336
Lokalizacja: Gniezno
Witam
Pierwsze materiały wideo.

Prelekcja Ks.mgr Michał Sołomieniuk z Archiwum Archidiecezji Gniezno dvix 320x288
WTG Gniazdo prelekcja Ks.mgr Michała Sołomieniuka
nowe kodowanie plików więc mniejsze objetościowo o połowe ( patrzaz niżej link do tych samych plików)

Autoryzacja autora wystąpienia Ks.mgr Michał w dniu 10.11.2008

Tylko ta pelekcja jest w całości (99,%) zarejestrowana, pozostałe wystapieniatylko frgmenty na wideo
W późniejszym czasie inne materialy filmowe z tego spotkania.
Wersja Dvd
w najbliższym czasie zmateriałów własnych i te o które Prosiłem: zdjęcia i wideo ( jeden uczestników filmowal też fragmenty spotkania)
z zdjęć i frg. wideo też może powstać prezentacja z tego spotkania.

POBIERANIE tylko wtedy gdy mam włączony komputer ( takie są zasady tej transmisji ) albo prosić o włączenie o określonej godzinie.

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Ostatnio edytowano 11 lis 2008, 08:31 przez kabat, łącznie edytowano 7 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2008, 18:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2336
Lokalizacja: Gniezno
Czekam na zdjęcia sali podczas wykładu ks.Michała.
Można je podmienić i urozmaicić prelekcje fotkami z tego spotkania (niestety moje zdjęcia są za ciemne)
chodzi o takie zdjęcia na których nie może siedzieć prelegent w pierwszym rzędzie , - moga być i takie zdjęcia ale do dalszej prezentacji - teraz Proszę o nadsyłanie o to co Prosiłem i inne.
tylko w pełnej rodzielczości lub do 1428 piksli
leszekkabacinski@gazeta.pl
neostrada ma tylko 4,5 mb skrzynkę więc nie nadaje się do tego pomysłu.

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Ostatnio edytowano 10 lis 2008, 20:28 przez kabat, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2008, 19:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2336
Lokalizacja: Gniezno
WTG Gniazdo prelekcja Ks.mgr Michała Sołomieniuka
nowe kodowanie plików więc mniejsze objetościowo o połowe

http://213.92.140.77:8000/Ks.mgr%20Mich ... 576Mp3.avi
97 mb rozdzielczośc wideo 720x576

http://213.92.140.77:8000/Ks.mgr%20Mich ... %20mp3.avi
28 mb rozdzielczość wideo 320x 288

POBIERANIE tylko wtedy gdy mam włączony komputer ( takie są zasady tej transmisji ) albo prosić o włączenie o określonej godzinie.

Do bezproblemowego pobrania pliku servisu - można zamieszczać max pliki do 100mb
http://odsiebie.com/upload.html

WTG Gniazdo prelekcja Ks.mgr Michała Sołomieniuka
http://odsiebie.com/pokaz/2809723---efa3.html

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Ostatnio edytowano 13 maja 2009, 16:26 przez kabat, łącznie edytowano 5 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2008, 21:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2538
Lokalizacja: Mnichowo
Poniżej link do strony Starostwa Powiatowego w Gnieźnie
http://www.informacjelokalne.pl/modules ... &topicid=6


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2008, 21:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3727
margola napisał(a):
Ps. Właśnie znalazłam w księdze adresowej Poznania z 1872 roku!, że Piotr Blewąski mieszkał w Poznaniu na Muhlenstr. i uczył się robić Świętomarcińskie rogale ;-)


Ta tradycja wywodzi się z roku 1890 dopiero bodajże :)

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2008, 21:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2538
Lokalizacja: Mnichowo
Ale ten Blewąska już się przygotowywał na przód.Przemyślny chłopak z niego.To u nich rodzinne:)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2008, 22:05 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Łukasz Bielecki napisał(a):
margola napisał(a):
Świętomarcińskie rogale ;-)

Ta tradycja wywodzi się z roku 1890 dopiero bodajże :)


No coś Ty, Św. Marcin żył w IV wieku, więc jak mógł zgubić podkowę w Poznaniu dopiero w 1890?


Swoją drogą ciekawe jak wyglądał Poznań w tym IV wieku - czy już ktoś poza niedźwiedziami i bobrami tu urzędował?

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2008, 22:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 paź 2007, 19:44
Posty: 126
Lokalizacja: Bytów
Och, Łukaszu... jak mogłeś mnie tak ze złudzeń obedrzeć? :cry: Dobrze chociaż, że Maciek nieco nadziei mi pozostawił ;-)

Margola

ps. Maćku - wiewiórki ;-)

_________________
Z pozdrowieniami Małgorzata Żywicka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2008, 22:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2538
Lokalizacja: Mnichowo
Sprawdziłem.
Rogale były wypiekane już w czasach pogańskich i symbolizowały robi byka.
Tradycja świętomarcińskich pochodzi z 1891 roku , no niestety Margola. Proboszcz parafii św. Marcina postanowił biednym w dniu św. Marcina , czyli odpustu parafii, zrobic darmowy poczęstunek. Jak to ogłosił, to mieszkajacy niedaleko koscioła cukiernik podsunął pomysł z rogalami. Potem dorobiono legendę, że to koń św, Marcina zgubił podkowę itd.itd.
Tak więc ten Twój, Margola, Blewąska mógł piec rogale tylko że tak się nie nazywały .
Tym sposobem i Blewąska i daty moga sie zgadzać. My zadowoleni że mamy rogale , a Margola że ma przodka co je mógł piec.
A czy wiesz w jakim zakladzie ten Twój przodek pracował?
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2008, 22:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 paź 2007, 19:44
Posty: 126
Lokalizacja: Bytów
Wojtku, pojęcia nie mam, wyczytałam tylko, że był Backerlehring i gdzie mieszkał. Acha, przy okazji - chociaż z góry przepraszam, że w tym wątku - czy ta dawna Muhlenstr. to może być ta sama dzisiejsza Młyńska?
Margola

_________________
Z pozdrowieniami Małgorzata Żywicka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2008, 12:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 13:26
Posty: 54
Lokalizacja: Łódż
Zgodnie z obietnicą zdjęcia ze spotkania zostały przesłane na plytce na ręce Wojtka. Basiu- pamietasz o naszej rozmowie o dzieciarni?

_________________
Serdecznie pozdrawiam
Iwona Łaptaszyńska


Poszukuję: Marynowski,Jaszczyński, Łaptaszyński.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2008, 12:59 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Porcję zdjęć Teresa umieściła na chomiku WTG - http://chomikuj.pl/wtg/Spotkanie+8.11.2008+Gniezno

Piotrek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2008, 16:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2336
Lokalizacja: Gniezno
Witam
Mam pytanie czy któryś z uczestników fotografował tablice z zdjęciami z pierwszej rocznicy WTG Gniazdo w Poznaniu ustawione w hollu przed salą prelekcji, podczas II rocznicy w Gnieźnie.
Oraz kto ma elektroniczne plik do wystawionych tam zdjęć -Wojtek, Maciej, czy Jacek.

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2008, 17:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2538
Lokalizacja: Mnichowo
Zdjęcia wystawione na tablicach pochodzą z kilku źródeł ( czytaj są na kilku płytach CD), które oczywiście mam.
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2008, 18:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 23:03
Posty: 472
Lokalizacja: Bydgoszcz / Braunschweig
Hallo Leszku,
zdjecia tablic przeslalam Tobie na skrzynke w neostradzie
Pozdrawiam, Teresa

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Teresa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lis 2008, 20:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2538
Lokalizacja: Mnichowo
Na naszym chomiku wstawiłem zdjęcia od Irki Łaptaszyńskiej. Irko i Mietku dziękujemy :) .Dla przypomnienia link:
http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=wtg
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lis 2008, 08:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 13:26
Posty: 54
Lokalizacja: Łódż
Jeszcze kilka zdjęć oraz króciutką notatkę o spotkaniu można zobaczyć na stronie http://www.tgcp.pl/index.php?option=com ... e&Itemid=1 Ps. Iwona i Irena to ta sama istota :)

_________________
Serdecznie pozdrawiam
Iwona Łaptaszyńska


Poszukuję: Marynowski,Jaszczyński, Łaptaszyński.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 73 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL